Reklama

Ten wieczór był wyjątkowy. Zobaczcie to w telewizji!

Opublikowano:
Autor:

Ten wieczór był wyjątkowy. Zobaczcie to w telewizji! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

- Koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej i zaproszonych gości w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu - tak programy telewizyjne zapowiadają dzisiejsze wydarzenie, które zostanie wyemitowane o godz. 15.15 w TVP2.

Wśród gości chór dziecięcy „Zaczarowana Melodia” pod kierownictwem Ewy Kuśnierek. Dzieci nie pierwszy raz pracowały w bazylice świętogórskiej przy koncercie kolędowym i nie pierwszy raz z panią Celińską, również obyte są z kamerami - ZOBACZ TUTAJ. Podczas nagrywania koncertu mali artyści czuli się „jak u siebie w domu”. Kiedy rozmawialiśmy w garderobie, przyznali, że stres jest nieco mniejszy, niż na stadionie w Warszawie. A ponieważ bardzo lubią śpiewać, lokalni artyści są spokojniejsi to to, czy wszystko się uda.

- Jesteśmy szczęśliwi, że to nas pani Stasia wybrała. Czujemy się trochę tak, jakbyśmy byli rodziną. Za każdym razem, kiedy dzieje się coś ważnego, z udziałem pani Celińskiej, to zawsze jesteśmy. Dzieci też twierdzą, że najlepiej im się z nią śpiewa, że czują się z nią dobrze, że jest miła, sympatyczna. Wydaje mi się, że czują w niej prawdziwą babcię - powiedziała dyrygentka chóru Ewa Kuśnierek.

Lokalni artyści po raz kolejny pracowali dla ekipy telewizyjnej. Mimo tego dzieci były nieco przerażone. Zdawały sobie sprawę, że telewizja potrafi spłatać figla. Były podekscytowane i zaszczycone, że miały u boku nie tylko Stanisławę Celińską, ale też takie gwiazdy jak Tomasza Karolaka, Teresę Lipowską i Wojciecha Wysockiego.

Po czterogodzinnej próbie generalnej pada pytanie od reżysera, czy dzieci mają jeszcze siłę śpiewać. - Czy już są kompletnie zmęczone? - drąży Konrad Smuga. Słychać słabe „tak”. - Tak, czy nie, bo nie wiem? Zmęczone dzieci odpowiadają trochę głośniej. - Będziecie się uśmiechać cały czas? Będziecie udawać, że nie jesteście zmęczone? Będzie głośno śpiewać? - pyta reżyser. Mali artyści obiecują, że będzie dobrze. 

Ekipy i muzycy umówili się 13 grudnia, po próbie generalnej, na godz. 17.45 w kościele. Na ławkach leżały już śpiewniki. Chór „Zaczarowana Melodia” dotrzymał słowa i w czwartkowy wieczór - jak zwykle - dał z siebie wszystko. Koncert wypadł wzruszająco. Gostyńska publiczność obecna podczas nagrania usłyszała tradycyjne kolędy i pastorałki jak "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Oj maluśki, maluśki" czy "Mości gospodarzu", w niezwykłej aranżacji Macieja Muraszki. W bazylice rozbrzmiewały także piękna pastorałka Ernesta Brylla "Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska" oraz dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję. Kiedy mali artyści zaśpiewali z gwiazdami, aż ciarki przebiegały po plecach. Były duble, kilka razy słychać było głos reżysera. Ale wieczór był wyjątkowy. I trzeba to zobaczyć koniecznie dzisiaj w telewizji.

Koncert będzie mozna obejrzeć w telewizji również w drugie święto Bożego Narodzenia - 26 grudnia w TVP HD o godz. 12.25 lub w TVP Polonia o godz. 17.50.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE