Reklama

Tego jeszcze w mieście nie było. Mieszkańcy wszystkiego się dowiedzą

Opublikowano:
Autor:

Tego jeszcze w mieście nie było. Mieszkańcy wszystkiego się dowiedzą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Drogowskaz, dotychczas w Gostyniu niespotykany, stanął w ubiegłym tygodniu w gostyńskich plantach. Znak postawiono po wniosku, jaki na jednej z sesji złożył gostyński radny Krzysztof Wojtkowiak. – Jestem zadowolony, bo skutecznie go zrealizowano – komentuje rajca. – Po prostu chciałem, aby mieszkańcy dowiedzieli się z jakimi samorządami, gminami z zagranicy współpracuje nasza gmina, z jakimi utrzymuje stosunki partnerskie.

Gostynianie niekoniecznie muszą być zorientowani w tej kwestii – dodaje. Z nowego drogowskazu można wyczytać, jakie są odległości do czterech zaprzyjaźnionych i partnerskich miast Gostynia: niemieckiego Drezna (300 km), Steinach (540 km), francuskiego Rouen (1390 km) oraz łotewskiej Kekavy (950 km). Przy każdej nazwie znajduje się flaga państwa, w którym leży dana miejscowość. Wszystko zostało umieszczone na zielonym tle.

Drogowskaz zamontowano jako ładną ozdobę w zrewitalizowanej niedawno części parku przy pl. Karola Marcinkowskiego. Na zlecenie gminy, zadanie zrealizował Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. Dyrektor Marcin Krawiec, aby wszystko wyglądało spójnie i estetycznie, postanowił drogowskaz umieścić na słupie, wykonanym w takim samym stylu, jak słupy do lamp oświetleniowych parkowych alejek.

– Zadanie wykonywała firma remontowa, która zakładała oświetlenie przy renowacji drugiej części parku – informuje Marcin Krawiec. - Teraz mogę powiedzieć, że brakowało tam jakiegoś elementu. Drogowskazy są widoczne z drogi. Nawet estetycznie to wygląda, muszę stwierdzić. Znak ma raczej symboliczne znaczenie – dodaje dyrektor ZGKiM. Znaki wskazują też kierunek w jakim położone są miejscowości. Na zakup i montaż drogowskazu ZGKiM wydał około 4 500 złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE