Reklama

Sylwester z fajerwerkami czy bez? Opinie są podzielone

Opublikowano: ndz, 29 gru 2019 15:36
Autor:

Sylwester z fajerwerkami czy bez? Opinie są podzielone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Wkrótce najgłośniejsza noc w roku - Sylwester. Większość osób spędzi go na domówkach lub zorganizowanych balach, a tuż przed północą obejrzy pokaz fajerwerków. Temat jak co roku dzieli mieszkańców. Strzelać? Nie strzelać? Jakie jest wasze zdanie? 

 

Z sondy opublikowanej dziś na facebookowym profilu Życia Gostynia wynika, że połowa głosujących jest "za", a połowa "przeciw" strzelaniu. Czytelnicy mówią, że fajerwerki są widowiskowe, ale tylko w noc sylwestrową. Tymczasem hałasy petard słychać już od kilku dni. 

Właściciele zwierząt raczej nie są zwolennikami petard. Dla pupili to ogromny stres. Jak sobie z nim radzić przeczytasz TUTAJ.

Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie sylwestrowej nocy bez huku. Mówią, że to jedyna okazja w ciągu roku. Zajrzyjcie do galerii zdjęć z roku 2017 (pokaz fajerwerków na gostyńskim rynku).

Przypominamy, że petardy to nie zabawki, a materiały wybuchowe i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Sprzedaż niepełnoletnim fajerwerków lub petard jest przestępstwem i każdy, kto dopuszcza się takiego czynu, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jakie jest wasze zdanie? Czy planujecie zorganizować w tę noc fajerwerkowy pokaz? Ile pieniędzy przeznaczycie na petardy? Weźcie udział w sondzie - KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE