Reklama

Świętowali pod dwiema flagami: polską i wielkopolską

Opublikowano:
Autor:

Świętowali pod dwiema flagami: polską i wielkopolską - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

– Szkoła w Bodzewie ma to szczęście, że ma wspaniałych patronów: powstańców wielkopolskich – mówił do zebranych wójt Wiesław Glapka podczas święta patrona i uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie.

Po czym włodarz Piasków dodał:

– Drodzy uczniowie, prędzej czy później będziecie absolwentami tej szkoły. Mam do was taki apel, prośbę, bądźcie jej ambasadorami.

Święto o podwójnym wydźwięku, jak mówił Zbigniew Jakubowski, dyrektor szkoły rozpoczęło się wprowadzeniem szkolnego sztandaru i odśpiewaniem dwóch zwrotek Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnu szkoły. Następnie zaproszeni goście pogratulowali bodzewskiej społeczności uczniowskiej oraz gronu pedagogicznemu wyjątkowego jubileuszu, a na ręce dyrektora przekazano edukacyjne prezenty.  

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów odwołujące się do czasów, w których Polska zniknęła z map Europy i świata oraz odzyskania niepodległość 123 lata, do której rękę przyłożyło wielu naszych rodaków. Godne miejsce w tym poczcie bohaterów zajęli oczywiście powstańcy wielkopolscy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE