Reklama

Święta. "Łowcy" w pogoni za burzą

Opublikowano:
Autor:

Święta. "Łowcy" w pogoni za burzą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed nawałnicami. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem. Polscy Łowcy Burz tłumaczą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo. Najnowsze dane od Łowców Burz nie kłamią - będzie naprawdę groźnie!

 

To tylko niektóre nagłówki z artykułów, jakie ukazały się w prasie i internecie, od sierpnia do października 2017 roku, w związku z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, które nawiedziły Polskę w sezonie letnio-jesiennym.

Kim są łowcy burz? W jaki sposób polują na burze? To zwykli ludzie, pracujący w swoich zawodach (nauczyciele, urzędnicy, dietetycy, informatycy, dziennikarze). Mało tego - w dzieciństwie większość z nich bała się burzy. A kiedy nadeszły grzmoty i błyskawice, część z nich uciekała, chociażby pod łóżko.

A teraz? Działają w Stowarzyszeniu Skywarn Polska, skupiającym prawdziwych pasjonatów z całego kraju, którzy rok w rok podejmują działania ku temu, by propagować wiedzę na temat burz czy meteorologii. 

Opowiedzieli nam o swojej działalności, zdradzili kilka ciekawostek... Z Polskimi Łowcami Burz rozmawiali: Agata Fajczyk i Bogdan Bujak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE