Reklama

Sukcesy grup tanecznych podczas zmagań turniejowych

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy grup tanecznych podczas zmagań turniejowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Grupy taneczne, działające w GOK „Hutnik” pod kierunkiem instruktor tańca Ewy Janowskiej, na koniec roku mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami tanecznymi. 10 grudnia, rywalizując z zespołami, zostały nagrodzone podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Grand Prix Polski Września 2016. Konkurs zorganizowali Hedrych.pl Agencja Artystyczno Reklamowa i Wrzesiński Ośrodek Kultury.

Celem turnieju było popularyzowanie różnych form tanecznych, a także prezentacje i konfrontacje dorobku artystycznego instytucji, zajmujących się upowszechnianiem tańca. Atmosfera rywalizacji oraz emocje podczas konkursu były bardzo gorące, ponieważ impreza ta zgromadziła zespoły z całej Polski. Do Wrześni przyjechali m.in. grupy z Kalisza, Poznania, Złotoryi, Kościana, Szczecina, Kwilicza, Wrocławia, Konina, Swarzędza oraz Zduńskiej Woli.

- Jestem bardzo zadowolona i dumna z moich roztańczonych grup, które po raz kolejny pokazały, że zależy im na tańcu i mimo mozolnych prób potrafią bawić się tańcem i czerpać z niego pozytywną energię. Taniec traktują nie tylko jako formę rozrywki i aktywności ruchowej, ale także formę sztuki wyższej – mówi instruktor Ewa Janowska. Tworząc choreografie, które tańczą grupy taneczne przy GOK „Hutnik”, instruktor tańca kieruje się słowami Havelock Ellis'a: „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem”.
* * *
Grupy kolejno w swoich kategoriach tanecznych i wiekowych zdobyły:

- w kat. do lat 8 Grupa Ev-Dance Kids – I miejsce za choreografię w stylu Street Dance

- w kat. do lat 11 Grupa Ev-Dance Plus – I miejsce za choreografię pt. „Na afrykańskim lądzie” oraz nagrodę uznaniową Grand Prix dla instruktora i grupy za pomysł na choreografię

- w kat. pow. lat 15 Grupa Tańca Współczesnego Homo Saltans – I miejsce za choreografię w stylu modern jazz z elementami tańca współczesnego za oryginalny styl oraz tradycyjną konwencję tańca współczesnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE