Reklama

Strażacy usuwali powalone drzewa

Opublikowano:
Autor:

Strażacy usuwali powalone drzewa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem na obszarze całego kraju. W Wielkopolsce od godz. 20.00 26 grudnia (poniedziałek) do godz. 14.00 27 grudnia (wtorek) obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia.

Ostrzegano przed wystąpieniem silnego wiatru, o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Zapowiadano, że istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia lokalnych porywów do 100 km/h.

Święta Bożego Narodzenia dla strażaków z KP PSP w Gostyniu upłynęły spokojnie. Ale w związku z silnym wiatrem, w drugie święto wieczorem jednostki interweniowały przy usuwaniu powalonych drzew na drodze. W poniedziałek działały w Studziannie (gm. Borek) i Chumiętkach (gm. Krobia). Dziś rano - około godz. 4.30. usuwali z drogi powalone przez wiatr drzewo w Poniecu. Wszystko po to, aby udrożnić ruch na szosach. W sumie w akcji likwidacji skutków silnego wiatru brały udział 3 zastępy straży pożarnej. Jak informuje dyżurny z KP PSP w Gostyniu, połamane przez wiatr drzewa niczego nie uszkodziły, nikomu nie wyrządziły krzywdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE