Reklama

Staruje Gostyński Tydzień Energii - zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. GOK Hutnik zaprasza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Merkury

Staruje Gostyński Tydzień Energii - zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. GOK Hutnik zaprasza - Zdjęcie główne

foto Stowarzyszenie Merkury

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W szkołach podstawowych gminy Gostyń rozpoczynają się zajęcia warsztatowe „Odnawialne źródła energii”. To pierwszy etap edukacyjnego cyklu, pod nazwą Gostyński Tydzień Energii. W drugiej części zaplanowano koncerty, ogólnodostępne wykłady, dyskusje oraz warsztaty dla dzieci w GOK Hutnik.

Wydarzenie pod nazwą Gostyński Tydzień Energii, na które zaprasza GOK Hutnik, przeprowadzi Stowarzyszenie Mercury. Dla uczniów, w szkołach podstawowych gminy Gostyń, odbędą się zajęcia warsztatowe „Odnawialne źródła energii” . 

Z kolei, piątek, 18 listopada, będzie dniem koncertowym – na scenie Hutnika zaprezentują się Mizia & Mizia Blues Band oraz RHO. Wstęp wolny na koncerty!

Równie ciekawa będzie sobota, 19 listopada. Tego dnia dominować mają ogólnodostępne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na początek warsztaty naukowe dla dzieci „Daj światu dobrą energię” w wykonaniu Stowarzyszenia Mercury. Będą to otwarte zajęcia dla wszystkich chętnych poświęcone tematyce energii wiatru (turbiny wiatrowe), energii wody (czy woda z konewki generuje prąd?), energii słońca (roboty solarne, panele słoneczne), energii biomasy (generowanie prądu z owoców). 

W tym samym dniu, z myślą o dorosłych, przygotowano panel dyskusyjny z udziałem Marcina Popkiewicza. To założyciel i redaktor serwisu Naukaoklimacie.pl, fizyk jądrowy, przedsiębiorca, dziennikarz, autor książek: „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i portalu „Ziemia na rozdrożu”. 

Poprowadzi w GOK Hutnik dwa bloki tematyczne: "Klimatyczne fakty i mity” oraz "Zrozumieć transformację energetyczną” (wstęp wolny na oba wydarzenia). 

W tym dniu organizatorzy przygotowali też dodatkowe atrakcje dla mieszkańców, które zapewni Energorower. To urządzenie, które wykorzystuje rower do wytwarzania prądu podczas stacjonarnego pedałowania. Będzie można korzystać z toru samochodowego zasilanego rowerami – to rozrywka dla każdej grupy wiekowej, od przedszkolaków począwszy, poprzez młodzież aż do ludzi w dojrzałym wieku. Drugą będzie kino rowerowe zasilane energorowerami z projekcją filmu „Hydrozagadka”. Te atrakcje również będą bezpłatne!

W tym dniu w Hutniku będzie można również zobaczyć efekty pracy gostyńskiej młodzieży szkolnej w temacie odnawialnych źródeł energii. Będą to tematyczne stanowiska, przy których będzie można na przykład sprawdzić swój ślad węglowy. 

 

PROGRAM wydarzenia pod nazwą „Gostyński Tydzień Energii”

  • 14-18.11 – Zajęcia warsztatowe „Odnawialne źródła energii” w szkołach podstawowych gminy Gostyń w wykonaniu Stowarzyszenia Mercury 
  • 18.11 - GOK Hutnik, godz.19:00 - Dźwięki dobrej energii –  koncerty: Mizia & Mizia Blues Band, RHO (sala widowiskowa, wstęp wolny)
19 listopada- atrakcje w GOK Hutnik

  • godz. 11:00-13:00 – Warsztaty naukowe dla dzieci „Daj światu dobrą energię” w wykonaniu Stowarzyszenia Mercury (sala widowiskowa, wstęp wolny) 
  • godz. 11:00-16:00 – Tor samochodowy zasilany rowerami (hol, wstęp wolny)
  • godz. 11:30-13:00 "Klimatyczne fakty i mity” Marcin Popkiewicz - wykład i dyskusja (salka na piętrze, wstęp wolny)
  • godz. 13:30-15:00 "Zrozumieć transformację energetyczną” Marcin Popkiewicz  - wykład i dyskusja  (salka na piętrze, wstęp wolny)
  • godz. 17:00 – Kino rowerowe – projekcja filmu „Hydrozagadka” (sala widowiskowa, wstęp wolny)
Wydarzenie jest projektwm partnerskim trzech krajów: Łotwy, Niemiec i Polski. Realizowane jest w ramach European Climate Initiative (EUKI)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy