Reklama

Starosta wymyślił ambasadora powiatu. To misja za 6 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Starosta wymyślił ambasadora powiatu. To misja za 6 tysięcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Gostyński starosta skorzystał z potencjału doświadczonego samorządowca i do roli etatowego członka zarządu wyznaczył Sebastiana Czwojdę.

- Mam pewną misję, jaką może on realizować, jako były burmistrz Krobi. To misja bycia ambasadorem powiatu gostyńskiego w poszczególnych gminach i bycia ambasadorem gmin u nas, w powiecie gostyńskim - powiedział Robert Marcinkowski podczas sesji inauguracyjnej powiatu gostyńskiego.

Większość powiatowych rajców poparła nową wizję pracy etatowego członka zarządu. Zgodnie ze swoimi kompetencjami, starosta gostyński Robert Marcinkowski, zarekomendował 4 kandydatów na członków zarządu powiatu gostyńskiego. Były to osoby, które reprezentowały różne okręgi wyborcze w ostatnich wyborach samorządowych i różne gminy.

- Jest jeden wspólny mianownik. Są to osoby, które uzyskały najwyższe poparcie społeczne, które cieszą się względami, i które w naturalny sposób są predysponowane do tego, aby pracować w zarządzie powiatu gostyńskiego - uzasadniał wybór.

Jako kandydata na wicestarostę zgłosił Janusza Sikorę (okręg Piaski - Borek Wlkp.). Do pracy na miejscu nieetatowych członków zarządu starosta wyznaczył Krzysztofa Deutscha z Piasków i najmłodszego radnego powiatu Szymona Jakubowskiego, aktywnego sołtysa Pasierb.

Na stanowisko etatowego członka zarządu powiatu starosta Marcinkowski wysunął Sebastiana Czwojdę (okręg Krobia - Poniec). Wziął pod uwagę jego wieloletnie doświadczenie w pracy administracyjnej, wiedzę i zaangażowanie, a także otwartość na nowe pomysły oraz kreatywność. Robert Marcinkowski zapowiedział też, że etatowy członek zarządu w nowej kadencji będzie w sposób szczególny zaangażowany „w niezwykle istotne tematy dla powiatu gostyńskiego”. Na czele jego obowiązków wymienił sprawę zarządzania drogami, kwestie ochrony środowiska. Jako wykształcony, dobrze przygotowany prawnik miałby też zajmować się sprawami natury prawnej, związanymi głównie z reprywatyzacją. Z kolei jako były burmistrz Krobi, Sebastian Czwojda ma być „ambasadorem powiatu gostyńskiego w poszczególnych gminach" i odwrotnie.

- Jestem przekonany, że jego wiedza, pozwoli w sposób pozytywny budować relacje pomiędzy powiatem gostyńskim, a poszczególnymi samorządami - mówił Robert Marcinkowski.

Zgłoszeni kandydaci wyrazili zgodę. Radni udzielili im poparcia. Forum Demokratyczne było konsekwentne i nie zagłosowało na radnego Czwojdę. Sam etatowy członek zarządu przyznał, że miał zupełnie inne plany zawodowe, chciał otworzyć własną kancelarię prawną, ale propozycja pracy w starostwie jest dla niego ważna i stanowi duże wyzwanie z perspektywy wyzwania, jakie może się z tym wiązać. Jak udało nam się ustalić, radny z Krobi będzie miał swój gabinet w starostwie w Gostyniu, a umowa o pracę zostanie podpisana na 4/5 etatu. Wynagrodzenie miesięczne ponad 6600 zł brutto (patrz niżej).

Sebastian Czwojda w rozmowie z dziennikarzem zdradził, że oprócz tego chciałby jeszcze pracować jako radca prawny i to był powód osobisty, dlaczego nie przyjąłby pełnego etatu w zarządzie powiatu. Planuje też założyć fundację i zająć się odbudową pałacu w Pudliszkach. Na czym miałaby polegać misja „ambasadora powiatu”?

- Chodziło o to, że potrafię spojrzeć z perspektywy gminnego samorządu na określone sprawy i rzeczywiście tak chciałbym tę rolę pełnić, jeśli chodzi o inwestycje drogowe i ochronę środowiska. Chciałbym szukać wspólnie sensownych rozwiązań, aby też samorządy gminne miały wpływ na to, w jaki sposób to będzie realizowane. Chcielibyśmy zbudować partnerskie działanie w zakresie zarządzania drogami - bieżącego oraz związanego inwestycjami - wyjaśnił Sebastian Czwojda.

* * * 

Wynagrodzenie miesięczne radnych, wchodzących w skład prezydium powiatu

WICESTAROSTA   GOSTYŃSKI  zatrudniony na cały etat - 9 800 zł brutto 

ETATOWY  CZŁONEK  ZARZĄDU -  4/5 etatu 
6 636 zł brutto - mniejsze o 1/5 w stosunku do dotychczasowego, zmniejszenie etatu                                                                                                         

NIEETATOWI CZŁONKOWIE ZARZĄDU otrzymają dietę w wysokości 1985 zł (1872 zł dostaje przew. Rady Miejskiej w Gostyniu).
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE