Reklama

Spełniają się marzenia

Opublikowano:
Autor:

Spełniają się marzenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W mury budowanego nowego obiektu w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu wmurowano akt erekcyjny, aby upamiętnić, to ważne dla społeczności szkoły wydarzenie.

Trwa właśnie rozbudowa placówki – powstają nowe sale terapeutyczne i hala sportowa. Inwestorem jest powiat gostyński, zadanie dofinansowała Unia Europejska. Inwestycja wpłynie na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz poprawę jakości edukacji osób niepełnosprawnych.

– To uroczystość przede wszystkim dla uczniów. To chwila wyjątkowa i niepowtarzalna. Jeszcze 2, 3 lata temu praktycznie była niemożliwa, mało kto z nas wierzył, że będziemy mieli nową, rozbudowaną szkołę – mówiła Małgorzata Wika – Konieczna, dyrektor ZSS.

Akt erekcyjny wmurowali przedstawiciele samorządu powiatowego, szkoły i firmy wykonującej zadanie. Oni także podpisali się pod dokumentem, który razem z informacją o szkole i gazetą powiatową, umieszczono w specjalnej tubie. Inwestycja ma być ukończona na przełomie września lub października przyszłego roku. - Kilka lat temu w tej szkole rodziły się marzenia, a dzisiaj jesteśmy świadkami tego, jak się spełniają. Za kilka miesięcy spotkamy się na inauguracji nowego obiektu i sali. Szkoła zmieni się nie do poznania – przyznał starosta Robert Marcinkowski.
 - To wstępny etap prac, ale myślę, że w nowy rok szkolny, w październiku przejdziemy do nowej części i będziemy korzystać z nowych sal i dydaktycznych, terapeutycznych i przede wszystkim hali gimnastycznej i świetlicy oraz pomieszczeń gospodarczych. Rozbudowa jest nam bardzo potrzebna. W tej chwili zmagamy się z dużymi brakami, jeśli chodzi o bazę. Mamy dużo zajęć w małych grupach lekcyjnych i do tego potrzebne nam są pomieszczenia. Teraz często uczniowie pracują w małych grupach po dwie, trzy w jednym miejscu. To nie jest komfortowe, a wiadomo, że do zajęć terapeutycznych potrzeba przestrzeni i intymności - mówi Małgorzata Wika – Konieczna


Koszt inwestycji to 4,6 miliona złotych - prawie 4 miliony złotych wynosi dofinansowanie z funduszy unijnych, w ramach WRPO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE