Reklama

Serduszko Zosi nie rozwija się prawidłowo

Opublikowano:
Autor:

Serduszko Zosi nie rozwija się prawidłowo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Maleńka Zosia przyszła na świat nieco ponad tydzień temu. Od pierwszych chwil walczy, bo jej serduszko nie jest w pełni zdrowe. Czekają ją skomplikowane operacje. Państwo Paulina i Adam Walkowiakowie mieszkają w Czeluścinie (gm. Pępowo). Ich szczęście przyszło na świat 12 listopada 2018 roku przez cesarskie cięcie w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Zamiast radości – tej chwili towarzyszył niepokój.

 

W dwudziestym tygodniu ciąży u dziecka stwierdzono wadę serca HLHS (ewolucyjny zespół niedorozwoju lewej części serca). - O wadzie dowiedzieliśmy się na badania prenatalnych, na które wysłał nas nasz ginekolog i dzięki jego bystremu oku zauważył, że z serduszkiem jest coś nie tak – mówi Adam Walkowiak, tata Zosi.

Zosia przyszła na świat w 40. tygodniu ciąży. Otrzymała 8 punktów w skali Apgar i ważyła 3 350 g. - Była duża i silna. Gdy ją zobaczyliśmy, popłynęły łzy. Serce kroiło się, gdy podłączyli Zosię pod wszystkie aparatury, ale obyło się bez komplikacji – mówi tata.

Po szeregu badań, lekarze poinformują, co dalej. Zosię czekają trzy skomplikowane operacje. Rodzice zarzekają się, że będą walczyć. - Musimy mieć siły dla maleństwa bez względu na wszystko. Rodzina modli się za naszą maludę i wspiera nas z całych sił – mówi tata Zosi. Państwo Walkowiakowie proszą o pomoc. Potrzebne są środki, które zapewnią ich córeczce leczenie i rehabilitację.

Całą historię znajdziecie w bieżącym Życiu Gostynia. 


Jak można pomóc? 

Wpłacając dowolną kwotę:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

17 1160 2202 0000 0000 8297 2843


Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: Zofia Walkowiak


W okresie rozliczeniowym będzie można przekazać na Zosię 1% swojego podatku:

KRS 0000266644

cel szczegółowy: Zofia Walkowiak

Aktualizacja, 30 listopada 2018:

Bardzo przykre informacje. Maleńka Zosia jest już w gronie aniołków. Dziękujemy za wasze dobre chęci, wpłaty i udostępnienia. Rodzicom składamy wyrazy współczucia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE