Reklama

Serce, choć stalowe - ma ogromną moc. Kosz na nakrętki stanął w Goli

Opublikowano: 2 maja 2021 17:06
Autor: | Zdjęcie: OSP Gola

Serce, choć stalowe - ma ogromną moc. Kosz na nakrętki stanął w Goli - Zdjęcie główne

Metalowe serce na nakrętki przy remizie w Goli | foto OSP Gola

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął w połowie kwietnia przy samym wjeździe do remizy OSP w Goli. Jest to inicjatywa strażaków-ochotników oraz sympatyków pożarnictwa z tej miejscowości.

Reklama

Kosz - serce stawiano w pewien piątkowy wieczór. Mieszkańcy dowiedzieli się o nim w sobotę z portalu społecznościowego, ewentualnie zauważyli nowość podczas spacerów.

- Pomysł w głowach dojrzewał już od dawna. Na realizację potrzeba było trochę czasu. Widać te serca w różnych miejscach. Przez to możemy wesprzeć pomocą osoby potrzebujące czy akcje charytatywne - wyjaśnia Paweł Stachowiak, druh z jednostki i sołtys Goli.

Strażacy od początku mieli pomysł, dla kogo będą przekazywać dochód uzyskany ze sprzedaży nakrętek. To Adaś Wolniewicz, mały mieszkaniec Goli, który potrzebuje pomocy. Adaś urodził się 8 października 2020 r. U chłopca stwierdzono Zespól Downa. Adaś korzysta z pomocy neurologa, audiologa, endokrynologa oraz z rehabilitacji z powodu wiotkości mięśni brzucha i jest podopiecznym Fundacji Siepomaga (www.siepomaga.pl/adam-wolniewicz). Adasia można też wesprzeć przekazując 1% podatku (KRS: 0000396361; cel: 0107458 Adam).

- W przyszłości, jeśli pojawią się kolejni potrzebujący na naszym lokalnym terenie, ustalimy strategię, jak pomagać - zdradza sołtys. 

Mieszkańcy przyjęli niespodziankę z zadowoleniem. Sukcesywnie napełniali kosz. - Jest tu też pewien aspekt ekologiczny Szkoły są pozamykane, dzieci tam nie noszą uzbieranych w domu nakrętek. Gdzieś muszą się podziać te odpady, więc takie kosze po części rozwiązują problem - kontynuuje Paweł Stachowiak. Po kilku dniach serce było pełne i zapełnia się na nowo. - Zapraszamy do okazywania i zapełniania serca w celu wsparcia dla Adasia - apeluje sołtys Goli.

Podobny pojemnik na nakrętki w kształcie serca stanie jesienią przy świetlicy wiejskiej w Brzeziu. Pomysł na postawienie „serca” to inicjatywa Barbary Wujczak członkini KGW. Na terenie Gminy Gostyń pojawiło się w ostatnim czasie kilka takich serc, więc dlaczego nie na Brzeziu.

- Serce choć stalowe, ma ogromną moc, każdy z nas może wrzucać nakrętki i w ten sposób możemy pomagać innym - uzasadniła pomysł Barbara Wujczak na blogu, jaki prowadzi wioska.

Zakup metalowego pojemnika zostanie sfinalizowany ze środków z funduszu sołeckiego wsi Brzezie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.