Reklama

Seniorzy wyczekują tych spotkań

Opublikowano:
Autor:

Seniorzy wyczekują tych spotkań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Seniorzy są zgodni: tych corocznych spotkań nie może zabraknąć w ich kalendarzu. W ubiegłą niedzielę (18 listopada) w Pępowie zorganizowano Dzień Seniora.

 

Rada Sołecka Pępowa zaprosiła wszystkich tych, którzy ukończyli 65. rok życia oraz osoby samotne lub w trudnej sytuacji, które jeszcze nie osiągnęły tego wieku. - Organizujemy te spotkania odkąd jestem sołtysem. Seniorów jest w tej chwili bardzo dużo, bo 280 osób, z tego około 160 przychodzi na uroczystość – mówiła sołtys Pępowa, Maria Grzesiak.

Oprócz ciepłego posiłku i słodkości, w programie przewidziano część kulturalno-rozrywkową. Były tańce, wiersze i wykład irydolog Izabeli Grzesiak „Medycyna konwencjonalna a harmonia ciała i ducha”. Ta zachęcała do powrotu do natury i ziołolecznictwa. Mówiła o sposobach leczenia, nawiązujących do chińskiej recepty na długie i zdrowe życie. Ponadto czas umiliło rozśpiewane małżeństwo. Państwo Turkiewiczowie z Leszna, którzy wykonali utwory operetkowe włoskie i polskie, m. in. ,,Barcarola”, ,,O sole mio”, ,,Brunetki, blondynki”, ,,Miłość ci wszystko wybaczy” oraz finałowe ,,Usta milczą, dusza śpiewa”.

Seniorzy są wdzięczni, że takie spotkania są organizowane. Część z nich spędza samotnie czas w swoim domach. Gdy tracą bliskich, często ich świat ogranicza się do czterech ścian swojego mieszkania, dlatego wielu tylko dopytuje o termin listopadowej imprezy. 

O spotkaniu przeczytasz w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE