Reklama

Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w szkole

Opublikowano: sob, 28 gru 2019 11:15
Autor:

Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w szkole  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Doświadczona sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z telewizyjnego programu TVN gościła w poniedziałek, 16 grudnia w SP w Pępowie. Główny celem jej prelekcji była szeroko pojęta edukacja prawnicza.

 

Gość w pierwszej kolejności spotkał się z młodzieżą z klas 6, 7 i 8 oraz zaproszonymi uczniami ze Szkoły Podstawowej w Skoraszewicach. Sędzia zachęcała uczniów do utworzenia w naszej szkole „kącików prawnych”, które mają za zadanie pomagać młodzieży w trudnych sytuacjach.

- Bardzo dużą uwagę kładła na uświadomienie, że to, co czasami wydaje się niewinnym żartem, może mieć swój finał na sali sądowej – mówi Patrycja Maury, pedagog szkolny.

Młodzież wysłuchała prawdziwych historii z sali rozpraw. Po spotkaniu sędzia poprowadziła wykład dla rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, którzy na co dzień współpracują ze szkołą w zakresie profilaktyki.

- Mówiła o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych oraz rodzicielskich i o ich wpływie na nasze dzieci. Podkreślała jak ważna jest umiejętność słuchania i rozmowa z młodym człowiekiem - dodaje.

Na zakończenie każdy miał możliwość zadania pytania, otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE