Reklama

Sebastian Czwojda rezygnuje z pracy w zarządzie powiatu. Czy pozostanie radnym?

Opublikowano:
Autor:

Sebastian Czwojda rezygnuje z pracy w zarządzie powiatu. Czy pozostanie radnym? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Choć plotka krążyła już od jakiegoś czasu, to dopiero na zamkniętym spotkaniu po nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego (28 stycznia), były burmistrz Krobi, a obecnie radny powiatowy i etatowy członek zarządu powiatu gostyńskiego Sebastian Czwojda oficjalnie poinformował swoich kolegów o rezygnacji z pracy w zarządzie.

Nie jest tajemnicą, że jeszcze przede rozpoczęciem kadencji samorządu były włodarz Krobi wspominał, że w niedalekiej przyszłości chciałby „pójść na swoje”, najczęściej wspominając o rozwinięciu działalności prawniczej.

- Pełniąc przez ponad rok funkcję etatowego członka zarządu był bardzo istotnym wsparciem, szczególnie w kontekście współpracy z samorządami gminnymi. W moim przekonaniu zmierza ona we właściwym kierunku - komentuje decyzję kolegi z ugrupowania starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Odejście z zarządu nie oznacza jednak, że Sebastian Czwojda oddaje mandat radnego powiatowego. Nadal też będzie zajmował się dwoma obszarami działalności powiatu gostyńskiego: roszczeniami spadkobierców do nieruchomości, w których znajdują się domy pomocy społecznej oraz w zakresie współpracy w Stowarzyszeniu Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla zrównoważonego rozwoju” jako jego prezes.

Kto zastąpi odchodzącego etatowego członka zarządu? A może po odejściu Sebastiana Czwojdy zarząd będą reprezentować starosta Robert Marcinkowski, wicestarosta Janusz Sikora i powołany kilka miesięcy temu na stanowisko drugiego etatowego członka Szymon Jakubowski, jednocześnie kierownik biura promocji i rozwoju starostwa powiatowego?

- Do nowego składu Zarządu Powiatu Gostyńskiego rekomendować będziemy Damiana Walczaka, który ma już doświadczenie w pracy na tym stanowisku. Istotnym czynnikiem jest również to, że, podobnie jak Sebastian Czwojda, reprezentuje wyborców z gminy Krobia - informuje starosta gostyński.

Więcej czytaj w przyszłotygodniowym wydaniu „Życia Gostynia”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE