Reklama

Są zafascynowani i cieszą się niesamowicie. Uczestnicy ŚDS w Gostyniu mają swój autorski kalendarz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb ŚDS Gostyń

Są zafascynowani i cieszą się niesamowicie. Uczestnicy ŚDS w Gostyniu mają swój autorski kalendarz - Zdjęcie główne

foto fb ŚDS Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Są zafascynowani, zachwyceni tym, że mają swoje dzieła, które będzie można podziwiać w kalendarzu, powieszonym na ścianie – mówi Violetta Skorupska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu. Podopieczni tej placówki mają swój ścienny kalendarz.

Kilka dni temu na fanpage’u ŚDS w Gostyniu poinformowano, że uczestnicy otrzymali z drukarni kalendarz ścienny na 2023 rok. To niezwykłe dzieło, w którym zaprezentowano prace plastyczne 12 osób. Każda ze stron przedstawia dany miesiąc z pracą plastyczną jednego z uczestników projektu.

To efekt końcowy zadania współfinansowanego przez gminę Gostyń w ramach projektu "Pasja - szansą na ciekawe życie". Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie "Bez granic", które tworzą pracownicy ŚDS oraz rodzice podopiecznych placówki. 

Kierownictwo Środowiskowego Domu Samopomocy w Gostyniu zaprosiło do współpracy GOK Hutnik oraz Aleksandrę Adamczak, która była instruktorem „ekologicznych” warsztatów. Temat zajęć plastycznych dotyczył natury, przyrody. Dwunastoosobowa grupa najpierw miała za zadanie zbierać rośliny rosnące na terenie, który otacza Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu. Wygląd zebranych „skarbów” natury uczestnicy różnymi technikami próbowali przenieść na papier. Każda z osób, która wzięła udział w projekcie, stworzyła kilka prac, stosując różne techniki. 

Instruktorka starała się zaprezentować w kalendarzu najlepsze dzieła danego uczestnika. Zwracała uwagę na różnorodność sposobu wykonania. Każdy miesiąc ma inną ilustrację, z „autografem” autora.  Artyści z ŚDS w Gostyniu cieszą się niesamowicie, gdyż zdają sobie sprawę, że ich dzieła będą oglądane przez cały nadchodzący rok. 

- Chcielibyśmy powtórzyć ten pomysł za rok. Jeśli to się uda, tematyka dzieł będzie inna. Jest czas aplikowania o fundusze na tego typu projekty. Będziemy się starać o pieniądze z zewnątrz, liczymy też na współpracę z GOK Hutnik – zdradza plany Violetta Skorupska, kierownik ŚDS w Gostyniu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy