Reklama

Ruszyła akcja Mikołaje 2019! Samochód był pełen prezentów

Opublikowano: ndz, 1 gru 2019 12:52
Autor:

Ruszyła akcja Mikołaje 2019! Samochód był pełen prezentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Pierwsze dary odebrali organizatorzy powiatowej akcji charytatywnej pomocy świątecznej „Mikołaje 2019”. W minionym tygodniu przekazała je społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Zebranych prezentów było tyle, że wypełniły cały samochód!

 

Teraz wolontariusze gostyńskiego PCPR i Stowarzyszenia „DZIECKO” przygotują z nich kilkanaście bogatych paczek pod choinkę dla potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnością i starszych. Przedstawiciele szkoły odebrali dyplom, który potwierdza przyznanie szkole honorowego tytułu „MIKOŁAJA 2019” i podziękowania za sprawne przeprowadzenie zbiórki. Każdy może wesprzeć potrzebujących. - „ZRÓB PACZKĘ i zostań Mikołajem!” - przypomina Hanna Czwojda z PCPR w Gostyniu.

 

Akcja polega na przygotowaniu prezentu dla dziecka wskazanego przez organizatorów. Może on składać się np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Paczki dla takich osób mogą składać się ze długoterminowych środków żywności, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, np. proszków do prania oraz koców. Można też przekazać dary, z których zostaną przygotowane paczki pod choinkę. Przyłącz się!” Po raz dwunasty ruszyła powiatowa akcja pomocowa MIKOŁAJE.

Charytatywne MIKOŁAJE działają już dwunasty rok z rzędu. Akcję prowadzą PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”. Chodzi o przygotowywanie paczek z prezentami świątecznymi dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego oraz dla samotnych ubogich seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Wolontariusz - grupowy lub indywidualny przygotowujący paczkę - sam ustala jej wartość. Paczki odbiera PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8) do 17 grudnia. Prezenty następnie trafiają dyskretnie do rodziców, którzy, budując swój autorytet, wręczają je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, że mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się być dobrymi rodzicami, a trudna sytuacja w tym nie przeszkadza, aby dać dziecku taką paczkę.

Paczki dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostaną przekazane im bezpośrednio. Pracownicy i wolontariusze PCPR w Gostyniu, Ośrodków Pomocy Społecznej w Borku Wlkp., Gostyniu, Krobi, Pępowie, Piaskach, Pogorzeli, Poniecu oraz Stowarzyszenia „DZIECKO” zadbają o to, by trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia.

Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” złożą następnie paczki dla potrzebujących.

- Do tej pory dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad 4 tysiące dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinką i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością - informuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Do akcji przyłączyły się już ośrodki pomocy społecznej, które wraz z PCPR i Stowarzyszeniem „DZIECKO” przygotowały listy dzieci oraz osób starszych czy niepełnosprawnych wymagających wsparcia. Sa też darczyńcy: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz indywidualni mieszkańcy powiatu. Dzięki temu zostanie przygotowanych kilkaset dużych paczek dla dzieciaków i samotnych osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką lub na wsparcie w trudnym okresie zimowym.

Liczy się też pomoc w formie środków finansowych, które można przekazać na np. leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „DZIECKO”, tak jak zdarzało się w latach poprzednich. Chętni, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością proszeni są o kontakt z PCPR w Gostyniu (65 572 75 28) lub Stowarzyszeniem „DZIECKO” (725 167 236). Koordynatorzy: Dominika Karlińska, Violetta Pawlak, Hanna Czwojda i Mirosław Sobkowiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE