Reklama

Rodzinnie na koncercie świątecznym

Opublikowano:
Autor:

Rodzinnie na koncercie świątecznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kojarzący się ze spotkaniami rodzinnymi i radością z bycia razem. Jednak są dzieci, dla których los nie jest łaskawy i nie pozwala na cieszenie się Wigilią i świętami we wspólnym rodzinnym gronie. Ale dla tych dzieci dom tworzą rodziny zastępcze, zastępując im najbliższych, którzy z różnych powodów nie mogą się nimi zajmować. I to właśnie z myślą o rodzinach zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – organizator rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie gostyńskim, zorganizowało koncert kolęd i pastorałek oraz utworów kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia. Dla licznie przybyłych ze swoimi wychowankami rodzin zastępczych zagrali instrumentaliści: skrzypaczka Martyna Szymkiewicz i gitarzysta Marcin Nowak. Muzyką instrumentalną wyczarowali piękne klimaty i nastroje świąteczne. W drugiej części zaprosili też widzów do wspólnego śpiewania, choć już wcześniej rodziny zastępcze ujawniły swoje talenty wokalne, śpiewając znane kolędy już praktycznie od początku koncertu.

Gościem muzycznego spotkania rodzin zastępczych i pracowników PCPR był Janusz Sikora – etatowy członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Po zakończeniu nastrojowego koncertu złożył on wszystkim rodzinom zastępczym życzenia. - Spokojnych i radosnych świąt. Dziękuję jednocześnie za poświęcenie, jakiego każda z rodzin zastępczych się podejmuje, przyjmując do swojego domu i do swojego serca dzieci potrzebujące ciepła, serdeczności, spokoju i bezpieczeństwa – mówił.

Do życzeń, w imieniu pracowników PCPR i swoim własnym dołączył się dyrektor PCPR w Gostyniu, podkreślając, że praca rodzin zastępczych, choć nie jest widoczna na co dzień, jest bardzo ważna i jest przygotowywaniem do samodzielnego życia w przyszłości.

Uczestnicy spotkania przełamali się tradycyjnym opłatkiem i złożyli sobie nawzajem ciepłe życzenia. Już przy kawie wysłuchali minikoncertu skrzypcowego uzdolnionego wychowanka rodzinnej pieczy zastępczej - Mariusza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE