Reklama

RhO dla Ukrainy. Wspólny projekt, koncerty, zbiórka funduszy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura O tym, że wielu z nas nadal angażuje się w pomoc dla Ukrainy, przekonywać nie trzeba. Jednym z takich projektów było nagranie płyty "RhO dla Ukrainy". Całkowity dochód z jej sprzedaży został przekazany na ten szczytny cel.

Reklama

Wiosną 2022r. pisaliśmy o wspólnym projekcie zespołu RhO i Ukrainców mieszkających obecnie w gminie Pogorzela. Po kilku próbach nagrali oni płytę "RhO dla Ukrainy"  i wzięli udział w kilku koncertach.

- Płyta "RhO dla Ukrainy" powstała z chęci pomocy dla Ukrainy - mówi lider zespołu, Mariusz Ossowski - Graliśmy w Pogorzeli, w Kościele Pokoju w Świdnicy, w Poznaniu w Baraku Kultury, w Czechach na Festiwalu Last Summer. 

Powstały również  2 teledyski do utworów.

 

Płytę nagrano w Gostyniu u Michała Bąka. Muzycy zagrali w składzie: Mariusz Ossowski,  Maciej R. Hoffmann, Jarosław Reising, Jurek Świca i Zbigniew Cyunczyk. 

- Łącznie sprzedaliśmy 52 płyty i zebraliśmy 1300 zł - dodaje. Cała kwota przekazana została Wolnej Walczącej Ukrainie.

- Jakieś życie może zostało uratowane... a jeszcze trzeba dodać wartości niematerialne, czyli podniesienie na duchu uchodźców ukraińskich, którzy mogli uczestniczyć w projekcie, integrować się, śpiewać, zwiedzić kilka polskich miejscowości... - skomentował pod postem z rozliczeniem akcji jeden z internautów.

Płyta powstała przy współudziale uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do gminy Pogorzela.

Można ją nadal kupić, wpłacając na konto stowarzyszenia Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne 16867800050030030664420001 z dopiskiem Wolna Ukraina  25 zł  i kontaktując się z Mariuszem Ossowskim lub MGOK w Pogorzeli

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy