Reklama

Rekordowa liczba wystawców

Opublikowano:
Autor:

Rekordowa liczba wystawców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Chociaż do świąt zostały jeszcze trzy tygodnie, w Pępowie już dziś można było poczuć ich magię. W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się kiermasz, zorganizowany przez GOK i Stowarzyszenie „Ziołowieś’. W sali swoje stoiska prezentowała rekordowa liczba wystawców.

 

Była to kolejna edycja kiermaszu. Ziołowieś współorganizuje je od ponad 4 lat. – Mimo że nie ma z nami dziś inicjatorki kiermaszów, pani Izabeli Grzesiak, wierzymy, że każdy – zarówno sprzedający jak i nabywający – będą usatysfakcjonowani. Mamy tu szansę zdobyć rewelacyjne upominki pod choinkę: i praktyczne, i cieszące oko, wzmacniające, i pokrzepiające – mówił dyrektor ośrodka kultury, Leszek Żelazny. – Warto organizować takie kiermasze chociażby dlatego, że ludzie spotykają się ze sobą. Jest miła atmosfera, a także okazja do nawiązania kontaktów między rękodzielnikami – dodała Monika Rolnik ze Stowarzyszenia „Ziołowieś”.

W sali ośrodka ustawiono aż czterdzieści stoisk. Wśród nich znaleźli się wystawcy nie tylko z okolicy. – Prezentujemy między innymi kartki z haftem matematycznym, z metalizowanymi nićmi i na różne okazje – mówiła Maria Wojtkowiak z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krobi. Po raz pierwszy do Pępowa ze swoimi pracami przybył w tym roku artysta plastyk i jednocześnie mistrz złotnictwa – Marek Poniewierski z okolic Częstochowy. W pracowni pana Marka i jego żony powstaje artystyczna biżuteria ze srebra, złota i naturalnych kamieni, z możliwością wykonania projektu na specjalne zamówienie. Z bliska, bo z Gostynia, przyjechała także pani Teresa z ręcznie wypieczonymi i udekorowanymi pierniczkami. – To dosyć pracochłonne zajęcie, potrzeba dużo cierpliwości. Pierniki dekoruję lukrem królewskim z białka i cukru pudru – mówiła. 

O ciepłą zupę dla wystawców zadbała sołtys Pępowa, a odwiedzający mogli podnieść sobie poziom cukru, rozdawanymi przez Świętego Mikołaja i śnieżynkę słodkościami. Korzystając z okazji, ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Jesienny spacer przez gminę Pępowo”. Nagrodę główną – plenerową sesję zdjęciową wygrał Dariusz Nowacki. II miejsce zdobyła Marta Langner, a III Dariusz Śląski.

O kiermaszu przeczytacie we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE