Reklama

Radni „dali na ofiarę” 100 tysięcy złotych

Opublikowano:
Autor:

Radni „dali na ofiarę” 100 tysięcy złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

100 tysięcy złotych z gminnego budżetu otrzyma parafia Pocieszenia Najświętszej Marii Panny w Borku Wlkp. Taką decyzję podjęli radni na wczorajszej sesji, podejmując uchwałę w sprawie przekazania dotacji na „wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich robót budowlanych dla obiektów wpisanych do rejestru zabytków, nie stanowiących własności gminy Borek”.

W projekcie uchwały zaznaczono, że środki mają być przeznaczone na wymianę kopuły sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Borku Wlkp. W dyskusji głos zabrał radny Michał Dopierała, apelując do członków rady, aby poparli inicjatywę. Stwierdził, że Matka Boska może kiedyś im się odwdzięczy - „przynajmniej w zdrowiu”.

- Sanktuarium należy do parafii w Borku, chociaż rozsławia całą nasza gminę. Na jej terenie gminy są jeszcze 3 parafie: Zalesie, Jeżewo i Zimnowoda. Nawet większość członków w radzie jest z tych parafii. Myślę, że powinniśmy zagłosować za tą dotacją. To sanktuarium jest promocją gminy na forum województwa, ale również Polski, a może zagranicą. Prosiłbym, aby wszyscy radni zagłosowali „za” - mówił rajca.

Wszyscy obecni na sesji poprali pomysł i zagłosowali za przekazaniem środków na wymianę kopuły, która została zdjęta z wieży kościoła na Zdzieżu w Borku dokładnie rok temu - CZYTAJ TUTAJ. Jej usunięcie było konieczne, ze względu na bezpieczeństwo wiernych, uczestniczących w nabożeństwach. "Cebula" była w kiepskim stanie, została bardzo zniszczona podczas nawałnicy w 2017 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE