Reklama

Przygotowano dwie choinki: jedną jubileuszową, a drugą do wypożyczenia

Opublikowano:
Autor:

Przygotowano dwie choinki: jedną jubileuszową, a drugą do wypożyczenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Bardzo oryginalne „drzewka” stanęły w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pogorzeli. Z zielenią ma tylko trochę wspólnego, ale z drewnem już sporo. To choinki wyjątkowe, bo papierowe. 

 

W bibliotece można podziwiać dedykowane molom książkowym choinki z gatunku tych właśnie niestandardowych.
Pierwsza z nich, to interaktywna choinka, którą można wypożyczyć z biblioteki.

Jest prezentowana w Oddziale dla Dorosłych - skonstruowana została z książek w zielonych obwolutach. Tomy w barwach drzew iglastych pięknie prezentują się na nowych regałach w blasku choinkowych lampek, jednak w naszym zamyśle ,,drzewko’’ to ma charakter interaktywny i dynamiczny. - Jest to choinka, której dowolny fragment każdy zainteresowany czytelnik może wypożyczyć sobie do domu, gdyż książkowe gałązki bez problemu w każdej chwili zastąpimy innymi woluminami w zielonym, seledynowym lub szmaragdowym kolorze - wyjaśnia nauczyciel bibliotekarz Dobrochna Błażejczak.

Druga to choinka jubileuszowa, która opowiada historię biblioteki.

Gałązki drugiej choinki - znajdującej się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - zdobią natomiast karty katalogowe książek. Liczba par choinkowych gałęzi odpowiada liczbie dziesięcioleci istnienia pogorzelskiej książnicy, a na każdej z nich umocowano - za pomocą klamerek - karty pochodzące z kolejnych dekad: lat 40., 50., 60. itd. Na pniu drzewka umieszczono kartę z roku 1947 - to rok powstania placówki, natomiast na wierzchołku - najnowsze karty z roku 2017. - W ten sposób nasza jubileuszowa choinka opowiada historię biblioteki, która właśnie w grudniu świętuje 70. rocznicę powstania. Możemy zobaczyć, jak dawniej wyglądały sporządzane ręcznie opisy bibliograficzne książek na kartach katalogowych, i porównać je ze współczesnymi opisami, wygenerowanymi przez system komputerowy i wydrukowanymi za pomocą drukarki - tłumaczy koncepcję stworzonego przez siebie drzewka Dobrochna Błażejczak.

Choinki dla bibliofilów będzie można podziwiać w pogorzelskiej Bibliotece aż do 2 lutego 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE