Reklama

Przygotowania rozpoczęte na całego. Wolontariusze mile widziani

Opublikowano:
Autor:

Przygotowania rozpoczęte na całego. Wolontariusze mile widziani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Przygotowania do wielkiego grania rozpoczął na całego sztab XXVII gostyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwa nabór wolontariuszy oraz zbiórka darów do sprzedaży. Zgłaszane są też imprezy, które będą organizowane w ramach 27. finału. Jest już pierwsze 27 zł i 27 groszy. Pieniądze wrzucono do puszki w siedzibie sztabu.

Finał zaplanowano na 13 stycznia 2019 r. Środki zbierane są na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do tej pory Fundacja zajęła się wzrokiem, słuchem i bezdechem u noworodków oraz diagnostyką onkologiczną u dzieci. Udzielono też wsparcia osobistymi pompami insulinowymi dla dzieci i kobiet ciężarnych. Szpital w Gostyniu już wielokrotnie otrzymywał sprzęt z Fundacji WOŚP. Siedzibą sztabu w Gostyniu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Wrocławskiej 8. Jest on wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych, GOK „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko”. Szefem sztabu jest Mirosław Sobkowiak.

Jak było podczas gostyńskiego finału WOŚP w Gostyniu - KLIK

Organizatorzy zapraszają do wsparcia działań WOŚP na terenie powiatu. Chętni muszą wypełnić najpierw wzór ankiety elektronicznej i przesłać ją najpóźniej do 10 grudnia 2018 r. na mail: pcpr@gostyn.pl wraz ze zdjęciem legitymacyjnym lub zdjęciem na dowód tożsamości w formacie elektronicznym jpg - zdjęcie odsłoniętej twarzy nie może być mniejsze niż 800 na 600 pixeli.

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest też dostarczenie w podanym terminie wypełnionego wzoru ankiety do PCPR lub ZSZ w Gostyniu wraz ze zdjęciem w formacie elektronicznym. Kiedy wszystko będzie w porządku, wolontariusz trafi na serwer WOŚP i otrzyma na podany nr telefonu SMS z kodem weryfikacyjnym. Kod ten należy przesłać na nr telefonu szefa sztabu (601-071-487), co pozwoli na wydrukowanie zgłoszenia. Pozostanie podpisać ankietę i deklarację wolontariusza oraz przybić pieczęć z miejsca pracy lub nauki. W przypadku osób niepełnoletnich ankietę podpisuje również jej opiekun prawny. Ostateczny termin podpisania ankiety i dostarczenia jej do siedziby Sztabu w PCPR w Gostyniu do 17 grudnia 2018 r. Możliwe jest też (po uzgodnieniu z Mirosławem Sobkowiakiem) wysłanie wygenerowanej ankiety i deklaracji pocztą elektroniczną wolontariuszowi.

Spośród zgłoszonych kandydatów sztab wybierze kwestarzy, kierując się m.in. ich dotychczasowym doświadczeniem i wiekiem. Sztab zastrzega sobie prawo nieuzasadniania ewentualnego nieprzyjęcia zgłoszenia kandydata na wolontariusza.

UWAGA: liczba wolontariuszy jest ograniczona! Sztab umożliwia też sprzedaż darów gostynian w trakcie imprezy finałowej. Informacje o nich przyjmowane są w PCPR w Gostyniu, ZSZ w Gostyniu i w Stowarzyszeniu „DZIECKO”. Jeśli są osoby, które chciałyby zorganizować akcję u siebie w firmie lub w szkole, powinny zgłosić się do sztabu do 10 grudnia 2018 r. Uwaga: osoba organizująca imprezę proszona jest o równoczesne złożenie wniosku wolontariusza wraz ze zdjęciem.

* * *

Sztab:  PCPR w Gostyniu (Wrocławska 8, tel./faks 65-572-75-28). Szef: Mirosław Sobkowiak (PCPR w Gostyniu) (tel. 601-071-487). 

Wolontariusze:
Wzór ankiety dla kandydatów na wolontariuszy oraz karty zgłoszenia imprez zamkniętych na stronach sztabu:  www.gostyn-pcpr.info/wosp/   lub  www.zsz-gostyn.com.pl/wosp/ 

Wzór ankiety oraz karta zgłoszenia imprezy mogą być również przesłane drogą elektroniczną po uprzednim zgłoszeniu takiej prośby pod adres: pcpr@gostyn.pl.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE