Reklama

Przejazd wyremontowany. Płyty wygłuszone

Opublikowano: wt, 17 gru 2019 12:20
Autor:

Przejazd wyremontowany. Płyty wygłuszone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Fatalny poniedziałek w Gostyniu, na ulicach miasta kierowcy mają już za sobą. Wczoraj nastąpiła kulminacja remontów. Zamknięty był przejazd kolejowy na ul. Lipowej. A przebudowa skrzyżowania ul. Nad Kanią i Europejskiej weszła w taką fazę, że ruch na drodze był całkowicie zamykany.

Przez kilka godzin (od 10.00 do mniej więcej 14.00) na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Fabrycznej zamknięty był przejazd kolejowy. Spółka z Ostrowa Wlkp. - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jako inwestor, prowadziła remont, związany z wymianą płyt przejazdowych pomiędzy szynami.

Kierowców, którzy pamiętają ubiegłoroczny remont w tym miejscu, mógł dziwić fakt, że były wymieniane płyty, które zaledwie kilkanaście miesięcy temu zostały położone. Ale prace modernizacyjne były zaplanowane.

- Remont na przejeździe na ul. Lipowej rozpoczął się w ubiegłym roku. Wtedy, podczas wykonywania prac, w środku, pomiędzy szynami położono duże ładne płyty typu CBP. Kierowcy nie zwrócili na to uwagi. Było to rozwiązanie tymczasowe, gdyż położone miały być płyty typu „Mirosław Ujski”. W ubiegłym roku ostrowska spółka PKP nie miała ich na stanie. Postanowiono, że wymienione będą w 2019 roku - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu.

Zatem podczas wczorajszych prac, wynajęta firma zajęła się remontem tylko zakresie wymiany płyt. Położono nowocześniejsze, wygodniejsze, bardziej wygłuszone, chociaż poprzednie wcale nie są w złym stanie. Gmina Gostyń, w ramach porozumienia, sfinansowała zakup płyt typu „Mirosław Ujski”. W budżecie zabukowano na ten cel 30 tys. zł.

- Wczoraj był chyba najgorszy dzień, kiedy wystąpiły utrudnienia w ruchu na ulicach miasta przed świętami - przyznał Przemysław Przybył. Oprócz tego, że zamknięty był przejazd kolejowy na ul. Lipowej, również firma przebudowująca skrzyżowanie ulic Nad Kanią z Europejską, nie ułatwiała przejazdu kierowcom, zamykając w pewnym momencie ruch.

- Dzisiaj ruch już puszczony jest wahadłowo. Przed świętami to będzie ostatnie kilka dni utrudnień. Prace tam powinny zakończyć się 20 grudnia i nic nie wskazuje, aby wykonawca miał nie dotrzymać tego terminu - wyjaśnia urzędnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE