Reklama

Przegląd Spektakli Profilaktycznych w Gostyniu. Najlepsza była szkoła w Goli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Młodzieżowa Rada Miejska Gostyń

Przegląd Spektakli Profilaktycznych w Gostyniu. Najlepsza była szkoła w Goli - Zdjęcie główne

foto Młodzieżowa Rada Miejska Gostyń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W GOK Hutnik, w środę 9 listopada 2022r. odbył się Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych. Swoimi umiejętnościami artystycznymi i reżyserskimi mogli popisać się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Gostyń.

Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych realizowany był już kilkukrotnie w gminie Gostyń, ostatnio w 2019 roku.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego organizacja wróciła po pandemicznej przerwie.

- Konkurs odbył się na etapie gminnym, nie było eliminacji. Warunkiem uczestnictwa było zgłoszenie szkoły do udziału w przeglądzie - wyjaśnia Magdalena Rajewska, pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Główną ideą było promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków, a także stosowania przemocy. 

Na scenie wystawiono 7 przedstawień teatralnych. Spektakle poruszały tematykę samotności, małej dbałości ze strony rodziców o sprawy dzieci, uzależnień od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, gier komputerowych. 

Dziełom przyglądali się członkowie zespołu profilaktyki szkolnej i rodzinnej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gostyniu.

- Komisja konkursowa oceniała konstruktywny, profilaktyczny przekaz treści, zwracała też uwagę na pomysłowość wykonawców, autentyczność wypowiedzi, poziom artystyczny spektaklu – mówi Magdalena Rajewska.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Gustawa Eugeniusza Potworowskiego w Goli, drugie miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siemowie, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Gostyniu i Młodzieżowa Rada Miejska w Gostyniu, we współpracy z GOK „Hutnik" w Gostyniu. Zadanie zrealizowano w ramach programu „Uzależnia mnie tylko uśmiech – edycja II” finansowanego z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który przekazał na ten cel 4200 zł („Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia wraz z możliwością uzyskania wsparcia psychologicznego”). 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy