Reklama

Przednia zabawa z wróżbami. A dyrektor w rajstopach

Opublikowano:
Autor:

Przednia zabawa z wróżbami. A dyrektor w rajstopach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Andrzejki w szkole w Wycisłowie (gm. Borek Wlkp.), które zorganizowano dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku, to była noc pełna niespodzianek.

Uczestnicy (w sumie 26 dzieci) spotkali się w piątkowy wieczór. Przynieśli śpiwory, jaśki, materace i inne potrzebne do wygodnego spania rzeczy, bo była to zabawa „all inclusive”: z noclegiem w szkolnych murach, kolacją i śniadaniem.

Po zakwaterowaniu i zapoznaniu dzieci z tradycją andrzejkową, zaproszono je do zabawy. Była wspólna dyskoteka, przeplatana zadaniami sprawnościowymi. Dzieci stanęły do nich z energią i radością. Na tajemniczym stoliku pojawiła się czekolada, a także nóż, widelec, rękawiczki, szal i czapka oraz kostka. Po co to wszystko? Kto wyrzucił „szóstkę” na kostce, ten - ubrany w zimowe ciuchy - musiał nożem i widelcem zjeść czekoladę. W grubych rękawiczkach tak długo trzeba było kroić po kawałku, dopóki kolejna osoba nie wyrzuciła „szóstki”. Dzieci świetnie się przy tym bawiły. 

Inną konkurencją były „pończochowe kręgle”. Uczestnicy zakładali na głowę rajstopy, w których znajdowała się piłeczka. Trzeba było tak sprawnie poruszać głową, aby strącić stojące na ziemi kręgle. Śmiechu było co niemiara, emocje sięgnęły zenitu zwłaszcza, kiedy na głowę rajstopy założyli dyrektor szkoły Władysław Hałas i nauczycielka Róża Jędrosz. Dopingowani przez uczniów stanęli do rywalizacji. Wygrał dyrektor Hałas - pierwszy strącił kręgle piłeczką.

Przygotowano też wróżby, w których dzieci dowiedziały się, co czeka ich w przyszłości. Okazało się, że zostaną fryzjerem, albo dyrektorem boreckiej szkoły.  Okręcana butelka innym wywróżyła własny pokój w domu, wypadek, jeszcze innych wróżby ostrzegały, aby byli ostrożni na drodze. Dyrektor Władysław Hałas dowiedział się, że... dostanie jedynkę. 
Po kilkudziesięciu minutach spędzonych w szkole, uczestnicy wyszli na wieś szukać duchów Katarzyny i Andrzeja. Kiedy je znaleźli, ogrzali się przy ognisku, gdzie smażyli kiełbasę. Przed noclegiem zaplanowano dyskotekę, urozmaiconą grami planszowymi.

Uczniowie opuścili szkołę po posprzątaniu miejsca zabawy.

Andrzejki z noclegiem to cykliczna impreza w szkole filialnej w Wycisłowie,. Od kilku lat pod koniec listopada spotykają się tam uczniowie z boreckiej gminy, co roku bawiąc się w innej tematyce. O dobry klimat dbają nauczycielki ze szkoły oraz rodzice.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE