Chociaż święto flagi Rzeczypospolitej Polskiej, nie wiąże się z dniem wolnym od pracy, ma głębokie znaczenie historyczne i patriotyczne. Wprowadzone zostało stosunkowo niedawno (ustawą z lutego 2004 roku) i stało się elementem budowania tożsamości narodowej Polaków oraz promocji wiedzy o symbolach państwowych. Tę ideę wykorzystał zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wielkopolskim, umożliwiając mieszkańcom – tym starszym, trochę młodszym i dzieciom - okazanie szacunku dla jednego z najważniejszych symboli narodowych w nietypowy sposób.
Kto powiedział, że patriotyzm nie może być radosny? – pytają pracownicy boreckiego ośrodka kultury.
Na skwerze pojawiła się duża rabata, drewniany klomb z ziemią, w uboegłym tygodniu pojawiły się plakaty o wspólnym nasadzaniu kwiatów w kolorach biało-czerwonych, zachecające gminną społeczność do wspólnego uczczenia wyjątkowego dnia w barwach narodowych.
- Twórczo, rodzinnie i ekologicznie! - mówiły hasła na plakatach.
Przez kilka dni trwały wyjątkowe warsztaty sadzenia biało - czerwonych kwiatów. Przygotowano 120 sadzonek (po 60 białych i czerwonych) begonii. Chętni do stworzenia biało-czerwonego klombu zgłaszali się w ośrodku kultury, otrzymywali od pracowników sadzonki i narzędzia do pracy, po czym klomb w kształcie serca zapełniał się kwiatami.
Postawiliśmy na kolor, uśmiech i wspólne działanie! Przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury zakwitł właśnie niezwykły „Patriotyczny ogródek” – pełen kwiatów w narodowych barwach, posadzonych… w kształcie serca! - cieszy się zespół pracowników.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.