Reklama

Przeciwko osamotnieniu

Opublikowano:
Autor:

Przeciwko osamotnieniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wyremontowali pomieszczenia, zakupili sprzętu i elementy wyposażenia. Kupione zostały także pojemniki na leki z alarmem, rotory rehabilitacyjne, a także ekran projekcyjny i rzutnik do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Klub Seniora w Pogorzeli zyskał nowe oblicze.

 

Projekt jest poszerzeniem działalności Klubu Seniora, który od wielu lat ma swoją siedzibę przy ul. Krobskiej. Gmina otrzymała środki na zaproszenie do niego dziesięciu osób. Projekt jest realizowany od września. Przez pierwsze dwa miesiące trwała modernizacja lokalu. - Przez cały wrzesień i październik zakupowany był sprzęt, malowane były pomieszczenia, wymieniane drzwi, zakupionych było dosyć dużo nowych sprzętów – wymienia Renata Sierszulska, kierownik M-GOPS w Pogorzeli.

Od początku listopada seniorzy spotykają się w siedzibie trzy razy w tygodniu, w godzinach przedpołudniowych, które najbardziej im odpowiadają. Celem tych działań jest poprawa dostępu do usług opiekuńczych i przeciwdziałanie osamotnieniu seniorów. W ramach projektu zaplanowano jeszcze wiele zajęć, spotkań i form pomocy. W poniedziałek (19 listopada) odbyła się inauguracja – oficjalne przyjęcie nowych klubowiczów. - Było dużo życzeń i uśmiechów. Zasiedliśmy przy okolicznościowym torcie – mówi kierownik R. Sierszulska. Seniorów odwiedzili włodarz gminy i przedstawiciele instytucji, które pomagają w funkcjonowaniu klubu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE