Reklama

Program niepodległościowych imprez w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Program niepodległościowych imprez w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Co się będzie działo w poszczególnych gminach powiatu gostyńskiego 11 listopada i w okolicy tego dnia? Zapoznajcie się. Zachęcamy do wzięcia udziału. 

 

Gostyń

11 listopada

Gostyńskie uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

godz. 11.00 - Kościół farny pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, msza święta w intencji ojczyzny

godz. 12.00 - rynek, „Niepodległa do hymnu” - wspólne odśpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu państwowego w asyście chóru "Sonore" z Zespołu Szkół w Brzeziu i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu pod dyrekcją Barbary Szymkiewicz, wystąpienie burmistrza Gostynia, odsłonięcie tablicy na Pomniku Serca Jezusowego poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego 1918-1919, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

godz. 17.00 - Kino „Pod Kopułą” Gostyńska Gala 100 lat niepodległości. W programie występ państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera, wręczenie nagród laureatom Wielkiego Gostyńskiego Konkursu Urodzinowego, premiera filmu „Gostyńskie drogi do niepodległości”, koncert fortepianowy Miyako Arishima.

18 listopada

Bal Niepodległości przygotowany przez dzieci i wolontariuszy ze świetlicy "Promyki Dobra". W programie między innymi rodzinne śpiewanie piosnek patriotycznych. Bal odbędzie się 18 listopada w GOK "Hutnik" o godz. 16.00.

 

Gmina Pępowo

10 listopada

GOK Pępowo zachęca do udziału w koncercie operetkowym "Droga do wolności" w dniu 10 listopada (sobota) o godz. 19.00. Po darmowe bilety można się zgłaszać

do Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie w godz. 8:00 - 21:00.

11 listopada 

Gminny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

godz. 15.00 - Msza święta za Ojczyznę. Po mszy przemarsz i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikami

godz. 16.00 - uroczysta akademia w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie

około godz. 16.45 - spektakl teatralny "Bronić ziemi ojców" w reżyserii Mirosławy Bigaj oraz promocja książki G. Roszaka, B. Janika i E. Śliwińskiego

 

Gmina Pogorzela

11 listopada

godz. 10.45 - msza święta za ojczyznę - parafia św. Michała Archanioła

godz. 12.15 - złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku pamięci Powstańców Wielkopolskich na rynku, uroczysty przemarsz do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli

godz. 12.45 - występy artystyczne oraz wręczenie nagród w konkursach patriotycznych (sala widowiskowa M-GOK)

 

Borek Wielkopolski

11 listopada

Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

godz. 9.50 - zbiórka uczestników przed Sanktuarium na Zdzieżu

godz. 10.00 - uroczysta msza św. w intencji ojczyzny z udziałem Koła Śpiewaczego “Jutrzenka”

godz. 10.45 - złożenie wiązanek kwiatów i zniczy na grobach Powstańców przez uczniów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wlkp. oraz MDP

godz. 11.00 - przemarsz uczestników uroczystości na rynek w asyście Orkiestry Parafialnej, Kompanii Honorowej OSP, MDP, 19. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Ignacego Talarczyka w Borku Wlkp. i 19. Gromady Zuchowej Poszukiwaczy 100-milowego lasu oraz Przedstawicieli Hufca w Jarocinie.

godz. 11.20 - uroczystości na rynku z udziałem pocztów sztandarowych gminy Borek Wlkp., delegacji organizacji, instytucji, zakładów pracy i mieszkańców. Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów przed tablicami pamiątkowymi oraz uczczenie pamięci walk o niepodległość salwą armatnią Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

godz. 12.00 - wspólne odśpiewanie hymnu państwowego - akcja ogólnopolska „Niepodległa do Hymnu”

godz. 12.05 - przemarsz uczestników do M-GOK w Borku Wlkp.

godz. 12.10 - wystąpienie okolicznościowe burmistrza Borku Wlkp. pt. „Bić się czy nie bić? - drogi do Niepodległości”.

godz. 12.30 - akademia pt. „Biało-Czerwona” z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp.

Projekcja filmu pt. „Dla Niepodległej” Szkolna TV Interaktywna - ZS Borek Wlkp.

Poczęstunek – ZUPA LEGIONISTY

godz. 14.00 - Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar LKS „Wisła” Borek Wlkp. - hala sportowa

 

Powiat

7 listopada

Wywieśmy flagę! 

W środę 7 listopada ok. godz. 13.00 na gostyńskim deptaku odbędzie się akcja rozdawania flag oraz ulotek informujących o zbliżającym się Dniu Niepodległości. Wezmą w niej udział: uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu młodzież oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Uczniowie zachęcać będą mieszkańców, by za pomocą flagi upamiętniać nie tylko 11 listopada, ale także 27 grudnia (data wybuchu powstania wielkopolskiego) i 7 stycznia (wymarsz powstańców wielkopolskich z Gostynia pod dowództwem Bernarda Śliwińskiego). Kolejną akcję zaplanowano na grudzień.

 

Gmina Krobia

7 listopada

Gminny Konkurs Recytatorski 

Szkoła Podstawowa w Pudliszkach oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zapraszają do kina „Szarotka” na godz. 16.00 na XIV Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „RecytujeMy dla Niepodległej” oraz promocję słuchowiska „Na herbatce u Fernrychów”.

8 listopada

Patriotyczne Zaduszki 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprasza na Patriotyczne Zaduszki „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” o godz. 16.30 na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi

11 listopada

100 Niepodległości 

Gmina Krobia zaprasza na obchody Święta Niepodległości

Program:

godz. 10.30 - msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Krobi - po mszy złożenie wniosków kwiatów pod pomnikiem na Rynku

godz. 12.00 - wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” - rynek w Krobi

godz. 13.00 - Krobska Gra Miejska „Gdyby nie oni, nie byłbyś tu”

godz. 17.00 - koncert „Niepodległa Rozśpiewana” - kino „Szarotka” w Krobi (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina)

 

Koncert „Niepodległa Rozśpiewana”

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zapraszają na koncert „Niepodległa Rozśpiewa z okazji 100-lecia niepodległości” na godz. 17.00 do kina „Szarotka” - rezerwacja miejsce pod nr tel. 65 57 11 320.

 

Wspólnie świętowanie w Chwałkowie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Początek, godz. 14.00 - sala Domu Kultury w Chwałkowie

Program: program artystyczny przedszkolaków z Chwałkowa, wspólne odśpiewanie hymnu, występ chóru pod kierunkiem Michała Łapawy, recytacja wierzy, podsumowanie konkursu bibliotecznego „Plakat zachęcający do czytania” - wręczenie nagród i dyplomów, promocja książki o Biskupiźnie autorstwa Marii Andrzejewskiej. Wszystkich mieszkańców Chwałkowa zapraszamy na wspólne spędzanie popołudnia.

Turniej Biało - Czerwonych (hala sportowa LO w Krobi), godz. 10.00

 

Gmina Piaski

11 listopada

Święto Niepodległości Polski

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Gmina Piaski zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski. Obchody rozpoczną się o godz. 09.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele parafialnym w Piaskach, rozpoczną się o godz. 09.00. Po nabożeństwie, o godz. 10.00 nastąpi przejście z pocztami sztandarowymi na Rynek, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne. Po wysłuchaniu okolicznościowego wystąpienia Wójta Gminy Piaski oraz Przewodniczącej Rady Gminy Piaski, odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca udział mieszkańców gminy w Powstaniu Wielkopolskim oraz złożone kwiaty w miejscach pamięci. Natomiast w piątek, 9 listopada, uroczystości patriotyczne z udziałem dzieci i młodzieży odbędą się w placówkach oświatowych. 
Organizatorzy zachęcają do włączenia się w uroczystości poprzez wywieszenie flagi państwowej w dniu święta narodowego.

 

7 listopada

Stwórz własną rozetę 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza na godz. 18.00 do sali GCK na warsztaty rękodzielnicze z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć będzie możliwość stworzenia własnej rozety narodowej. Zapisy w siedzibie GCK Poniec oraz pod nr tel. 65 57 31 169.

11 listopada

Obchody Święta Niepodległości 

Gmina Poniec zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Program:

godz. 9.45 - zbiórka uczestników uroczystości przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

godz. 10.00 - przemarsz do kościoła p.w. Chrystusa Króla

godz. 10.15 - msza św. za Ojczyznę

godz. 11.30 - przemarsz i złożenie wieńców w miejscach pamięci

godz. 12.00 - spotkanie uczestników w siedzibie GCK

godz. 18.00 - koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

 

KoncertWolność” 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza na godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej w Poniecu na koncert „Wolność” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wejściówki do odbioru w siedzibie GCK Poniec. Wstęp wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE