Reklama

Prace remontowe na drodze wojewódzkiej. Są utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Prace remontowe na drodze wojewódzkiej. Są utrudnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Przy ul. Wrocławskiej w Gostyniu, będącej w ciągu drogi wojewódzkiej 434 od piątkowego popołudnia trwają prace remontowe. Nadzoruje je Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu.

Pas drogowy jest zajęty, miejsce prac zostało odpowiednio oznakowane. Ruch na wylocie z Gostynia w kierunku Krobi i dalej do Wrocławia jest utrudniony, odbywa się wahadłowo.

Więcej informacji wkrótce

[AKTUALIZACJA godz. 12.19]

Prace remontowe nie były zaplanowane w budżecie gostyńskiego zakładu wodociągów. Wyniknęły z powodu awarii. Przepompownia, która znajduje się przy ul. Wrocławskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską) ma już prawie 20 lat.

– Jest bardzo skorodowana i nasze służby eksploatacyjna oznajmiły, że może to grodzić zawaleniem i dlatego trzeba było podjąć starania, aby przeprowadzić renowację przepompowni – mówił Dariusz Szymański, dyrektor inwestycyjny w ZWiK w Gostyniu.

Prace związane z usuwaniem awarii potrwają najprawdopodobniej do środy i do tego czasu kierowcy powinni spodziewać się trudności w komunikacji. Na drodze został ustawiony dodatkowy (zastępczy) punkt przepompowywania, aby umożliwić wyczyszczenie działającej właściwej przepompowni. – Jest sporo pracy pod względem technologicznym – dodaje Dariusz Szymański. Mieszkańcy ul Wrocławskiej nie mają trudności, zwiazanych z pozyskiwaniem wody czy odbiorem ścieków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE