Reklama

Powstaniec z karabinem - nowy mural w mieście

Opublikowano:
Autor:

Powstaniec z karabinem - nowy mural  w mieście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Kolejny mural powstaje w Gostyniu. Tym razem prace trwają na północnej, frontowej ścianie budynku przy ul. Fabrycznej - tam, gdzie wkrótce ma przeprowadzić się Straż Miejska.

Prace idą pełną parą, na początku tygodnia przy części ściany (na której do niedawna wisiały reklamowe bilbordy) pojawiły się rusztowania, a obecnie jest już zarys postaci z karabinem.

Wykonawcą muralu jest Łukasz Grobelny. Wkrótce pojawi się tam anonimowa postać powstańca wielkopolskiego z karabinem. Zgodnie z umową mural ma być tworzony do końca listopada, jednak jest szansa - przy sprzyjającej pogodzie - że będzie malowany przez 5 dni.

Gostyń już przygotowuje się na obchody Dnia Niepodległości, ozdabiając miejskie ulice biało-czerwonymi flagami, a nowy mural z powstańcem byłby znakomitym dopełnieniem tych dekoracji.

Na wykonanie muralu gmina Gostyń (dość niespodziewanie) otrzymała dotację w wysokości 6 600 zł z urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego, z programu dofinansowywania murali, tworzonych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Malowidła - zgodnie z programem - mogły nawiązywać też do powstania wielkopolskiego, którego 100. rocznicę wybuchu obchodzimy w tym roku. Koszty wynajmu rusztowania i innych technicznych spraw pokryje gmina (ok. 3000 zł).

Wcześniej, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Gostyniu powstały też inne murale:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE