Reklama

Powstaje nowe, osobne osiedle

Opublikowano: czw, 7 lis 2019 13:53
Autor:

Powstaje nowe, osobne osiedle - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Ruszyła budowa nowego budynku rawickiej spółki Rawbud przy ul. Górnej. Przy drodze powstaje blok w kształcie litery „L”. Będzie w nim 70 mieszkań. Kiedy budowa zostanie zakończona?

- Na tym etapie szczegółowych informacji co do zakończenia budowy nie jestem w stanie podać. Jeszcze sami nie wiemy - informuje Przemysław Apanowicz, jeden z prezesów w spółce Rawbud. Zapowiada, że jeśli inwestycja się zakończy to w 2021 roku. - Wszystko zależy od pogody, od tego, jakie będą zimy - mówi.

Firma Raw-Bud swego czasu wykupiła od gminy Gostyń dużą powierzchnię gruntu - pomiędzy ul. Górną a garażami, pod większa ilość bloków. - Niebawem zaczniemy projektować kolejny budynek - i tak, jak na osiedlu Słonecznym cyklicznie będziemy je budować - wyjaśnia Przemysław Apanowicz.

Najprawdopodobniej w Gostyniu powstaje kolejne, osobne osiedle. Czy w gminie jest aż takie zapotrzebowanie na mieszkania?

- Firma zajmuje się działalnością deweloperską, w związku z tym budujemy bloki mieszkalne. Zapotrzebowanie jest, ale pewnie nie takie duże jak wcześniej, gdzie były rządowe programy, MDM, dopłaty do nowych mieszkań. Trzeba się liczyć z tym, że tempo budowy nie będzie już tak szybkie, jak wcześniejszego osiedla, aczkolwiek zawsze jest jakieś zapotrzebowanie - dodaje P. Apanowicz.
 

Prezes informuje, że firma rozpoczyna sprzedaż mieszkań zazwyczaj, kiedy budowa obiektu jest na poziomie I piętra - strop stoi już nad piwnicą, zbudowany jest parter.

- Przyszli, potencjalni nabywcy widza wtedy, że rzeczywiście coś się buduje , coś powstaje. I są pewni, że nie kupują tak zwanej dziury w ziemi, bo widza już jakiś obiekt. Wtedy na tym etapie jest już ustalona aktualna cena, są wszystkie terminy - rezerwacji, kupna. Klient ma już wszelkie potrzebne informacje , aby pomyślał i zdecydował o zakupie mieszkania - mówi Przemysław Apanowicz. W przypadku nowo budowanego bloku sprzedaż rozpocznie się w I połowie 2020 r. - w marcu, kwietniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE