Reklama

"Ponad Chmurami" przemierza koncertowe szlaki. Zawita na Świętą Górę

Opublikowano:
Autor:

"Ponad Chmurami" przemierza koncertowe szlaki. Zawita na Świętą Górę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Już jutro, 1 grudnia w sali oratorium na Świętej Górze o godz. 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach Świętogórskich Spotkań w „Krainie Łagodności”. Tym razem na scenie zobaczymy i usłyszymy zespół „Ponad Chmurami”, który wystąpi w składzie: Katarzyna Jacuk - śpiew, gitara oraz instrumenty perkusyjne, Nikodem T. Jacuk - gitary oraz Adrian Białek - bas. Wstęp wolny.

Zespół działa od 2012 roku. Wtedy właśnie spotkało się dwoje młodych ludzi wychowanych na muzyce krainy łagodności. Dzielone wzajemnie zainteresowanie zaowocowało marzeniami o publicznym prezentowaniu własnych pomysłów na twórczość znanych w muzycznym świecie postaci. Muzycznym fundamentem dla „podniebnej kapeli” jest twórczość Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, Starego Dobrego Małżeństwa, czy zespołu „Pod Budą”.

Dużym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie na III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce „Wiara, Nadzieja, Miłość”. „Ponad Chmurami” ma na swoim koncie dwie płyty z utworami wschodnimi. Jedna z nich dostępna jest w szerokiej sprzedaży w całej Polsce. Płyta pt. „Maleńka orkiestra nadziei" zaaranżowana jest na gitarę i skrzypce. Na instrumencie tym gra Remigiusz Makowski, który współpracował z zespołem w latach 2016-2018. W roku 2017 do muzycznego grona dołączył basista – Adrian Białek, nadając muzycznym aranżacjom spójnej całości.

Doświadczenie, które przyniosły muzyczne spotkania z publicznością, momenty z szarej codzienności, a przede wszystkim inspiracja twórczością wspaniałych muzyków oraz słowem świetnych poetów dały efekt w postaci pracy nad płytą z utworami autorskimi. Jej podstawą są teksty znakomitych twórców, takich jak Stanisław Baliński, Konstanty Ildefons Gałczyński, Hanna Woś-Dewińska, czy Silva Kaputikyan.

Zespół jest bardzo serdecznie przyjmowany przez licznie zgromadzoną publiczność na każdym z koncertów, który ma zaszczyt zagrać. Podczas każdego muzycznego spotkania słuchacze mają okazję do chwil zadumy, nostalgii, refleksji nad codziennością. Moc słowa wplątana w delikatne, akustyczne dźwięki przeniesie, choć na chwilę, każdego wysoko ponad chmury.

„Ponad Chmurami” wciąż przemierza koncertowe szlaki, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie w wypełnionych salach całej Polski. W zgromadzonej publiczności wyzwalają naturalne emocje, od śmiechu do łez. Doceniani także przez wielu krytyków. Uwagę zwraca w szczególności niepowtarzalny głos wokalistki Katarzyny Jacuk wsparty akustycznym brzmieniem instrumentów.

Patronat nad imprezą objęło "Życie Gostynia" i portal gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE