Reklama

Pomoc znów nadjechała z Holandii

Opublikowano:
Autor:

Pomoc znów nadjechała z Holandii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Leudal ponownie gościła w Pogorzeli w dniach 14 – 18 grudnia. Tradycyjnie, towarzyszył im TIR z darami.

 

W sobotę (16 grudnia) paczki były rozwożone do rodzin. - Te osoby, które biorą udział w programie, muszą wyrazić zgodę na takie odwiedziny gości z Holandii. Głównie otrzymują słodycze i wszelkie potrzebne artykuły. Po gminie jeżdżą busy, w każdym z nich znajduje się tłumacz języka angielskiego lub niemieckiego, aby każdej rodzinie przetłumaczyć, co ci Holendrzy chcą powiedzieć, czy jakie życzenia złożyć – wyjaśniał Włodzimierz Kogut, przewodniczący Komitetu Współpracy Gmin Leudal – Pogorzela.

Również w sobotę odbyło się spotkanie przedstawicieli tychże komitetów z obydwóch partnerskich gmin. Tam zastanawiano się, jak powinna wyglądać dalsza współpraca? Formuła, która obowiązuje od wielu lat, wydaje się już nieco wyczerpana. - Pomoc, która kiedyś była wymagana, zanim powstał program „500+”, miała inny charakter. Teraz jest już mniejsza grupa ludzi, która tej pomocy potrzebuje – dodał Włodzimierz Kogut.

O wizycie piszemy w bieżącym, świątecznym wydaniu Życiu Gostynia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE