Reklama

Pokój zagadek tak, ale kiedy?

Opublikowano:
Autor:

Pokój zagadek tak, ale kiedy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Początkowo zapowiadano otwarcie na 11 listopada, później mial być prezentem na Mikołaja. Wiadomo, że data się przesunęła, a mieszkańcy cierpliwie czekają. Mówimy o Escape Room’ie, który ma być otwarty w gostyńskim Muzeum.

Prace nad przygotowaniem "pokoju zagadek" (nazywanego też pokojem gier) rozpoczęły się we wrześniu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

Na poddaszu Muzeum zniknęła salka etnograficzna, wyposażenie przeniesiono, postawiono ścianki działowe. Konieczna była modernizacja instalacji elektrycznej. Zamontowano elektronikę, monitoring. W tym tygodniu dobiega końca montaż wyposażenia. Pokaźna kwota ok. 120 000 zł na wykonanie pokoju gier została przeznaczona z budżetu gminy Gostyń.

Władze gminy uważają, że warto zainwestować te pieniądze na podniesienie atrakcyjności miejscowego muzeum. Instytucja powstała zbyt późno, w porównaniu do podobnych w okolicy i nie ma na tyle porywających, ciekawych zbiorów, aby zainteresowani historią mogli regularnie je odwiedzać.

Muzeum w Gostyniu pod koniec listopada informowało, że prace nad escape roomem zakończą się na pewno w grudniu. Na portalu społecznościowym widnieje już fanpage pokoju zagadek, na stronie internetowej muzeum pojawiła sie nowa zakładka dotycząca nowej atrakcji. Wszędzie informacje „otwarcie wkrótce” "już niedługo". Ale kiedy? Kolejna sugerowana data to połowa grudnia. Ale czy to pewny termin?

- Wiem, że trochę się to już przeciąga. Wiceburmistrz początkowo chciał w październiku, później w listopadzie. A jest, jak jest. Nie usłyszy pani ode mnie żadnego zapewnienia - powiedział dyrektor muzeum Robert Czub zapytany o datę otwarcia.

Wrocławska firma w czwartek (w mikołajki) będzie montowała ostatnie instalacje. Poza tym potrzebny jest jeszcze czas na test zainstalowanych urządzeń urządzeń. To konieczność, aby sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu i działa.

Dyrektor Czub informuje jednocześnie, że gostyński pokój zagadek będzie czynny w godzinach pracy Muzeum, a także poza dotychczasowymi godzinami działalności instytucji. Wystarczy, że osoby zainteresowane dokonają wcześniejszej rezerwacji terminu i wpłacą określoną kwotę (50 zł od grupy w przypadku mieszkańców gminy Gostyń i 100 zł dla grup spoza gminy). - Szczegóły pojawią się już wkrótce w Regulaminie korzystania z pokoju zagadek, nad którym właśnie kończymy prace. O uruchomieniu escape roomu będziemy na pewno informować - mówi Robert Czub.

Może przez ten czas warto się przygotować do wizyty w escape room’ie

MISJA: NAPOLEON
Jest rok 1806. Stajecie się grupą wywiadowczą tajnej organizacji, która ma za zadanie chronić Napoleona Bonaparte. Jednak nie jest to proste. W ostatniej chwili dostają się w wasze ręce plany jednej z najbardziej brawurowych operacji w dziejach – akcji „Chess-player”. Cesarz ma zostać porwany! Ryzykując życie, musicie go uratować, zanim zjawi się wrogi wywiad. Śpieszcie się, została wam tylko godzina…

Czym jest Escape Room?
Escape Room jest wycieczką do innego świata, w którą możecie zabrać zarówno swoją rodzinę, jak i znajomych. Łączy w sobie elementy interaktywnej gry zręcznościowej i logicznej, znanej przed laty ze świata online, z dobrą zabawą, fabułą i współpracą w grupie, którą sami stworzycie!

Na czym polega zabawa?
Zostajecie zamknięci w pokoju, którego fabuła związana jest z historią Gostynia! Za zadanie macie przeszukać całe pomieszczenie i rozwiązując zagadki zbieracie wszystkie potrzebne wskazówki, klucze i inne przedmioty potrzebne do rozwiązania łamigłówki i ucieczki z komnaty… a co dalej? – Nic, bo wygraliście i teraz czeka na Was sława, pieniądze… albo po prostu satysfakcja, świetne wspomnienia i super doświadczenia po zabawie.

Jak grać?
Bardzo prosto. Nie łamać reguł, nie psuć sobie zabawy przez ściąganie i nie bać się pytać – tak, przysługują Wam przecież podpowiedzi!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE