Reklama

Pokażmy, że pamiętamy o ich roztropności i bohaterstwie

Opublikowano:
Autor:

Pokażmy, że pamiętamy o ich roztropności i bohaterstwie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Trwa akcja „Wywieś flagę”, zainicjowana przez GOK Hutnik w związku z jubileuszem wybuchu powstania wielkopolskiego. - Wywieśmy flagi - zarówno Polskie, jak i wielkopolskie. Pokażmy, że pamiętamy o roztropności i bohaterstwie naszych przodków. Oddajmy hołd wszystkim walczącym o naszą wolność - czytamy w poście na facebook’u ośrodka kultury.

Burmistrz gminy Gostyń Jerzy Kulak przyłącza się do akcji.

- Dumni ze swojej historii nie zapomnijmy w czwartek 27 grudnia w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wywiesić flagi - namawia włodarz mieszkańców. - Uczcijmy pamięć bojowników o niepodległość poprzez wywieszenie tego dnia na naszych domach i budynkach flag narodowych lub powstańczych. Damy w ten sposób dowód przynależności do narodowej wspólnoty i przywiązania do wielkopolskiej tradycji.
 

Poza tym władze samorządowe gminy Gostyń zapraszają na gostyńskie obchody 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 1918-1919.

Uroczystości odbędą się w czwartek 27 grudnia.

O godzinie 12.00 w sali wystaw czasowych Muzeum w Gostyniu odbędzie się otwarcie wystawy „Gostyńscy filateliści w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”. W tym czasie czynne będzie w Muzeum specjalne stoisko pocztowe z okolicznościowymi walorami filatelistycznymi.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 mszą świętą w intencji zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Godzinę później na rynku przemówienie wygłosi Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, a pod Pomnikiem Serca Jezusowego złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów.

Dla dzieci przygotowano: wspólne tworzenie motywów patriotycznych i fotościankę pod nazwą „zostań powstańcem”. Dla wszystkich dostępna będzie wojskowa grochówka. Od tego dnia na Rynku prezentowana będzie wystawa plenerowa „Mieszkańcy ziemi gostyńskiej w Powstaniu Wielkopolskim”. Ekspozycja przygotowana została przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu, GOK „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE