Reklama

Podróże w każdym wieku

Opublikowano:
Autor:

Podróże w każdym wieku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Większość z nas ma ochotę podróżować i zwiedzać świat. Niestety praca, rodzinna i finanse zazwyczaj ograniczają nasze możliwości. Przychodzi jednak czas, kiedy pracować już nie musimy, dzieci stają się samodzielne, a my mogliśmy przez dłuższy czas odłożyć kwotę pieniędzy niezbędną na wakacje życia. Świetnym pomysłem na zapełnienie dni na emeryturze jest spełnianie podróżniczych marzeń. Co jednak jeśli osobom starszym nie dopisuje już zdrowie?

 

Ubezpieczenie dopasowane do potrzeb

Jeśli cierpisz na przewlekłe choroby, niepełnosprawności lub dysfunkcje możesz wykupić polisę turystyczną ze specjalnymi warunkami medycznymi. W Wielkiej Brytanii to popularne ubezpieczenie możesz wyszukać pod nazwą Travel Insurance UK, które oprócz leczenia chorób powstałych podczas wyjazdu obejmuje także hospitalizację wynikającą z wcześniej posiadanych schorzeń. Jeżeli cierpisz na np. choroby serca i układu oddechowego, cukrzycę, zapalenie wątroby, chorobę Parkinsona lub Alzheimera, a twój san pogorszy się podczas wakacji za granicą i konieczna będzie wizyta u lekarza, koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel. Tyczy się to również wcześniej przebytych udarów, zawałów lub napadów wysokiego ciśnienia krwi. Co więcej ubezpieczenia pokrywa również leczenie chorób wykrytych podczas kontroli bezpieczeństwa na terminalu lotniska.

 

Wywiad jest podstawą

Wielu ubezpieczycieli ma różne definicje istniejącej wcześniej choroby. Ogólnie uważa się, że jest to każdy przeszły lub obecny stan chorobowy, który wywołał objawy lub wymagał leczenia, przepisania leku, konsultacji lekarskiej, badania w określonym okresie przed rozpoczęciem ubezpieczenia. Pod uwagę bierze się również schorzenia wykryte przed początkiem wakacji, a wymagające kontynuacji leczenia podczas wyjazdu. Podczas rozmowy z ubezpieczycielem pamiętaj, że istotne jest podanie wszelkich stanów chorobowych. Niedomówienia mogą skutkować złym dobraniem polisy i poniesieniem kosztów leczenia. Z tego powodu przed spotkaniem z przedstawicielem ubezpieczyciela sporządź listę chorób, najlepiej w oparciu o książeczkę stanu zdrowia lub konsultacje z lekarzem.

Zwykłe ubezpieczenie turystyczne jest jedynie podstawą, którą powinniśmy posiadać podczas wyjazdu za granicę. Można je rozbudowywać na wiele sposobów jak np. wybrać dodatkowe specjalne warunki medyczne. Polisa taka zazwyczaj nie jest ograniczona górną granicą wiekową, dlatego polecana jest seniorom. Dzięki niej możesz spędzić spokojnie i bez stresu czując się bezpiecznie poza ścianami własnego mieszkania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE