reklama

"Piosenka jest dobra na wszystko". Dwa etapy konkursu dla dzieci z całej Wielkopolski w Pępowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

"Piosenka jest dobra na wszystko". Dwa etapy konkursu dla dzieci z całej Wielkopolski w Pępowie - Zdjęcie główne

Talent i odwaga, dzieci to mają! | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaPowiat gostyński jest znany z zamiłowania do dobrej muzyki i koncertów gwiazd. Natomiast dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sceną, organizowane są konkursy, chociażby jak ten w Pępowie. "Piosenka jest dobra na wszystko" skierowana jest do dzieci i młodzieży, zarówno solistów jak i zespołów z całej Wielkopolski. Szczegóły w artykule.
reklama

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie podjął się sporego wyzwania, jakim jest organizacja konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Wielkopolski. "Piosenka jest dobra na wszystko" to profesjonalny, dwuetapowy konkurs dla solistów i solistek oraz zespołów wokalnych, na co dzień trenujących swój warsztat w lokalnych ośrodkach kultury w całej Wielkopolsce. Pierwszy etap już 27 października 2023 r. 

- Celem konkursu jest zaprezentowanie swoich talentów wokalnych przez dzieci i młodzież uczęszczające na lekcje w ośrodkach kultury na terenie całej Wielkopolski - wyjaśnia pomysłodawca i współorganizator konkursu Ireneusz Chmielarczyk z GOKSiAL, znany przede wszystkim jako charyzmatyczny szef pępowskiego Big Bandu. - Tym samym chcemy propagować kulturę muzyczną, zachęcać do śpiewania i promować młodych artystów.

reklama

Podział na trzy kategorie wiekowe

Przesłuchania odbędą się w następujących kategoriach:
Soliści:

  • Kat I – przedszkole i klasy 1-3 szkoły podstawowej
  • Kat II – klasy 4-8 szkoły podstawowej
  • Kat III – szkoła ponadpodstawowa
Zespoły wokalne: bez podziału na kategorie wiekowe (maksymalnie 5 osób w zespole).

Pełna dowolność wykonania

Wykonawcy prezentują jeden wybrany przez siebie utwór. Repertuar jest całkowicie dowolny. Mogą to być utwory zarówno polskie, jak i zagraniczne. Dozwolony jest podkład muzyczny, jak i własny akompaniament.

reklama

- Nie ograniczamy wyobrażni wykonawców, zaprezentowanej przez nich formy wyrazu czy wykorzystanego akompaniamentu - podkreśla nasz rozmówca. - Jedynym kryterium jest przynależność do któregokolwiek wielkopolskiego ośrodka kultury.

Jakie są kryteria oceny?

Jury powołane przez organizatora przesłuchań dokona oceny występów konkursowych uwzględniając:

  • warunki głosowe
  • dobór repertuaru
  • dykcję
  • muzykalność
  • zaangażowanie
  • interpretację
  • zachowanie na scenie
  • ogólny wyraz artystyczny.
- Na uczstników będą czekały atrakcyjne nagrody - zapewnia Ireneusz Chmielarczyk.

Jury (pełen skład podamy wkrótce) w każdej kategorii wiekowej przyzna najlepszym wokalistom I, II i III miejsce. Jury może przyznać wyróżnienia.

reklama

Gdzie można się zgłaszać?

Pierwszy etap konkursu odbędzie się drogą elektroniczną. Ośrodek kultury lub opiekun artystyczny działający w ośrodku przesyła kartę zgłoszeniową oraz nagranie wykonywanego utworu do czwartku 5 października 2023 r. na adres muzyka@goksial.pl. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 65 573 64 44.
 
Komisja kwalifikacyjna po przesłuchaniu nagrań wytypuje uczestników finału, którzy wystąpią podczas przesłuchań „na żywo” 27 października 2023 r. (piątek) od godziny 15.00.
 
O decyzji jury osoby zakwalifikowane do przesłuchań zostaną powiadomione e-mailem, przez ogłoszenie na stronie internetowej oraz media społecznościowe Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie: www.goksial.pl oraz na Facebooku najpóźniej 9 października 2023 r.
 

Opłata akredytacyjna

Każdy zakwalifikowany do finału uczestnik uiszcza opłatę akredytacyjną w wysokości:
  • soliści 30 zł
  • zespoły wokalne 50 zł.

Link do YouTube albo w chmurze - to ważne!

Nagrań audio-video należy dokonać za pomocą telefonu, aparatu, kamery itp. tak, aby widoczna była osoba śpiewająca. Nie można ingerować w nagrania (obróbka, montaż itp.) Zapis występu można umieścić np. na YouTube i przesłać link do nagrania, lub przesłać za pomocą linku do dysku w chmurze.
- Nie przesyłamy nagrań drogą pocztową na nośnikach pamięci takich jak płyty lub pendrive! - podkreślają organizatorzy konkursu.
Szczegóły konkursu, karta zgłoszeniowa oraz regulamin są dostępne na TEJ stronie.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama