Reklama

Piknik ekologiczny. Eko - moda, recykling i życzenia dla Ziemi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W piękne piątkowe popołudnie, 13 sierpnia w pogorzelskim parku miejskim odbył się EKO Piknik. Sporo emocji wzbudził pokaz pomysłowej eko-mody, który wygrała Karolina Sierszulska. Rozstrzygnięto również konkurs na "Mistrza recyklingu". Dzieci poprzez ciekawa zabawę uczyły się proekologicznych zachowań.

Reklama

Eko Piknik odbył się na terenie Parku Miejskiego w Pogorzeli. Głównym organizatorem był pogorzelski MGOK a partnerami Urząd Miasta i Gminy Pogorzela, Stowarzyszenie Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne w Pogorzeli oraz Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Pierwszym punktem programu był konkurs Eko Mody. W pokazie zaprezentowało się 7 uroczych kandydatek, które stanęły do walki o tyluł "Miss Eko Mody". Stylizacje oceniało powołane na czas pikniku jury, w którego składzie znaleźli się: reprezentant UMiG Pogorzela, przedstawicielka Stowarzyszenia Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne oraz przedstawicielka KZGRL w Lesznie. Po zakończonym pokazie mody uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkurencjach, grach i zabawach zorganizowanych przez KZGRL oraz skorzystać z darmowego poczęstunku - kawy, herbaty, placka drożdżowego i pysznych owoców od sponsorów z Pogorzeli i Gumienic.

W trakcie trwania zabaw i gier można było oddać swój głos w otwartym plebiscycie na "Miss Publiczności", a także przyłaczyć się do wspólnego tworzenia pocztówki z życzeniami do Matki Ziemi - malowanej kredami na dużym betonowym placu. Pod koniec wydarzenia nastąpiło rozstrzygnięcie konkusu Eko Moda:

 1. miejsce i tytuł Eko Miss oraz tytuł Miss Publiczności  Karolina Sierszulska 
 2. miejsce i Tytuł Wicemiss Jagoda Pernak 
 3. miejsce i tytuł II Wicemiss Nadia Gabryelczyk
Wyróżnienia:

 • Zuzanna Kazubek 
 • Joanna Kazubek 
 • Julia Obecna 
 • Iga Szulc
Wręczono również nagrody i wyróżnienia laureatom Konkursu Eko Wakacje- za pierwszy, wcześniej przeprowadzony, etap konkursu jakim była rywalizacja o tytuł "Mistrz Recyklingu":

Kategoria:

 • do lat 8
 1. Stanisław Wielebiński
 2. Iga Szulc
 3. Gracjan Ostach
 • 9 - 13 lat
 1. Nadia Gabryelczyk
 2. Lena Jędzrzejewska
 • 14 - 18 lat
 1. Julia Dębowska
 2. Alan Gabryelczyk
 • powyżej 18 lat
 1. Hanna Gabryelczyk
Wyróżniono również w kategorii do lat 8: Miłosza i Oskara  Ostachów, Olafa Szulca oraz Tymona Jędrzejewskiego

Wszystkie prace nadesłane na konkurs "Mistrz Recyklingu" można było równiez podziwiać na pikniku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy