"Paradiso nas gromadzi"
Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso 2025 organizowane we współpracy księży filipinów ze Świętej Góry i Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej odbywają się pod hasłem: „Jest nadzieja!”. W tym roku Paradiso to także diecezjalne obchody Jubileuszu Młodych, który odbędzie się w Rzymie na przełomie lipca i sierpnia.Jak co roku, podczas świętogórskiego spotkania młodzież może doświadczyć "żywego, młodego i pięknego Kościoła, a także wziąć udział w Eucharystii, modlitwie, świadectwach, konferencjach, wielbieniu, warsztatach, zawodach sportowych, koncertach i biesiadzie".
W tym roku obok wspomnianego metropolity poznańskiego oraz Wojciecha Modesta Amaro na Paradiso pojawią się także: biskupi Adam Bab i Artur Ważny, DJ Skytech, Przemek Wieczorek, zespół "Wyrwani z niewoli" oraz księża Rafał Główczyński i Tomasz Trzaska.
- Paradiso nas gromadzi, Paradiso to jest raj, radość i to, co mówił nasz założyciel święty Filip Neri: trzeba być radosnym już tutaj na ziemi, skoro czeka nas radość wieczna w niebie. I już tutaj trzeba się nam do tego szykować. Spotykamy się z Panem Bogiem, spotykamy się drugim człowiekiem też po to, żeby spotkać się ze samym sobą i odnajdywać swoją drogę życia - mówi ksiądz Adam Pupka COr z Kongregacji Oratorium Świętego Filipa Neri na Świętej Górze.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ
Kasia, Paulina i Emi lubią sprawdzać różne środowiska. W tym roku przyszła kolej na Paradiso
Około 250 młodych ludzie zdecydowało się w tym roku przyjechać na Archidiecezjalne Dni Młodych Paradiso 2025. Niektórzy są pierwszy raz, dla innych jest to kolejna przygoda z Paradiso. Część przyjeżdża na całe wydarzenie, inni na pojedyncze dni.Jak mówią księża filipini, "ten, kto czuje tego ducha i chce iść tą drogą, jest tutaj zawsze mile widziany".
- Ostatni raz byłam dwa lata temu, ale tylko na jeden dzień. A że bardzo mi się spodobało, to stwierdziłam, że wezmę tutaj moje dziewczyny tutaj. Będziemy do samego końca z Bogiem - mówi Kasia z Poznania, która przyjechała z koleżankami Pauliną i Emi.
Zgodnie z zapowiedziami dziewczyny złożą swój namiot dopiero w czwartek.
- Znamy się wszystkie ze wspólnoty „Oaza” i lubimy sprawdzać różne inne środowiska chrześcijańskie. I tak, jak rok temu byłyśmy pod namiotami na Górze Tabor [spotkanie młodzieży - przyp. red], tak teraz jesteśmy tutaj - dodaje Emi.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ
Olimpiada na Świętej Górze w duchu słów świętego Pawła
Paradiso 2025 rozpoczęło się oficjalnie w niedzielę, 29 czerwca m.in. od mszy świętej pod przewodnictwem biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Jana Glapiaka i integracji przy ołtarzu polowym. Jednak pierwszy pełny dzień świętogórskiego spotkania młodych przypadł na poniedziałek, 30 czerwca. Tego dnia na uczestników czekała na przykład olimpiada.
- Tak, jak o modlitwie nie ma co za dużo mówić, tylko trzeba się po prostu modlić, tak o sporcie nie ma co dużo książek czytać, trzeba go uprawiać. Więc to żaden przypadek, że rozpoczynaliśmy w niedzielę Paradiso słowami: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Niech te słowa wam przyświecają i motywują do pięknej rywalizacji w duchu fair play, żebyście dobrze się bawili - mówił m.in. prowadzący rozgrzewkę przed igrzyskami ksiądz Jacek.
KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.