Reklama

Otwarty, poświęcony. Seniorzy tutaj zapominają o troskach

Opublikowano:
Autor:

Otwarty, poświęcony. Seniorzy tutaj zapominają o troskach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Wiele osób, ale szczególnie gostyńscy seniorzy z niecierpliwością, a zarazem z ciekawością czekali na ten dzień. Od 13 grudnia oficjalnie mogą czuć się gospodarzami ośrodka, który ma zmienione oblicze i nową nazwę - Dzienny Dom Senior +. Podczas uroczystego otwarcia kierownik Agnieszka Wojtkowiak zachęciła uczestników do budowania klimatu w tym domu, według potrzeb i upodobań.

Seniorzy już od początku listopada, z dużą ostrożnością poznają nowe, zmienione miejsce, chociaż - jak zapewniają - warto tam przychodzić. - Ale już wkrótce ten dom będzie tętnił waszym życiem, waszymi codziennymi sprawami, rozmowami, radościami i troskami, z którymi będziemy się wspólnie mierzyć - powiedziała.

Dzienny Dom Senior + stworzyły połączone budynki Domu Dziennego Pobytu i dawnej telewizji gostyńskiej oraz dobudowany łącznik między nimi. Realizacja całego zadania kosztowała 800 tys. zł.

- Ten Dom to inwestycja w przyszłość mieszkańców gminy. To miejsce, gdzie samotne osoby znajdą towarzystwo, aktywni znajdą sposób na pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego i możliwość działania na wielu płaszczyznach, seniorzy zapomną o troskach dnia codziennego, zadbają o swoją kondycję fizyczną, psychiczną i umysłową, znajdą opiekę i pomoc - zapewniła Agnieszka Wojtkowiak.

Podczas uroczystego otwarcia ośrodka burmistrz Gostynia Jerzy Kulak przyznał, że miał obawy co do przebiegu prac, związanych z przebudową i rozbudową dawnego domu dziennego pobytu. - Wiedziałem, że kilkumiesięczne przerwanie pracy tej instytucji na czas remontu będzie bardzo trudne. Bałem się, ale wiele osób przyczyniło się do tego, że pokonaliśmy te problemy - powiedział burmistrz Gostynia.

Zwrócił się do kierownik DD Senior+, uświadamiając, że prowadzenie takiej instytucji to wyzwanie. - Jako samorząd, rząd stworzyliśmy przestrzeń, warunki, umeblowaliśmy pomieszczenia, ale to jest nic - bo teraz trzeba to wypełnić ofertą, pracą, zadowolonymi uczestnikami. wierzę, jestem tego pewien, że podołasz - powiedział. Aktywność i merytoryczność włodarzy przy tworzeniu DD Senior+ pochwaliła wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Gostyńskim seniorom życzyła, aby jesień życia mogli spędzać w nim jak najlepiej, aby się spotykali i korzystali z różnych aktywności. Nowe i przebudowane mury domu seniora poświęcił ks. kanonik Grzegorz Robaczyk, udzielając wszystkim błogosławieństwa. Niebanalnym występem artystycznym uczestników uroczystego otwarcia zabawili podopieczni fundacji "Miejsce Moje".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE