Reklama

Orkiestra Dęta w Gostyniu otrzymała pomoc w ramach akcji Dobre Działania Diamant

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Orkiestra Dęta w Gostyniu otrzymała wsparcie w ramach programu Dobre Działania Diamant. Jak wysoką kwotą zasilone zostało konto gostyńskiej orkiestry? Na co muzycy przeznaczą pieniądze?

Orkiestra Dęta w Gostyniu działa od 1928 roku (początkowo funkcjonowała jako Orkiestra Dęta Cukrowni Gostyń). Nie tylko uświetnia uroczystości odbywające się w mieście i rozsławia Gostyń podczas występów w różnych częściach Polski, ale także sama organizuje koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Do tego prowadzi bezpłatne lekcje gry na różnych instrumentach. Niestety, coraz mniej młodych ludzi garnie się do nauki i występów w szeregach orkiestrowych muzyków.

TUTAJ przeczytasz o jednym z koncertów Orkiestry Dętej w Gostyniu.

Młodzież kojarzy orkiestrę dętą z trącącymi myszką polkami i marszami, tymczasem w jej repertuarze znajduje się również nowoczesna, popularna muzyka. Obecnie w Orkiestrze Dętej w Gostyniu gra 42 muzyków. Jej występy uświetniają tancerki, których jest 30. To jednak ciągle za mało, dlatego Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń wzięło udział w akcji Dobre Działania Diamant. Jej celem jest wsparcie dla organizacji i sotwarzyszeń, które pracują nad "rozruszaniem" lokalnej społeczności w małych miejscowościach i niedużych miasteczkach. 

Orkiestra Dęta w Gostyniu znalazła się w gronie czterech organizacji, które otrzymały wsparcie w ramach akcji Dobre Działania Diamant. Konkurencja była spora, bo o pieniądze na rozwijanie działalności ubiegało się aż 150 organizacji. Gostyńscy muzycy otrzymali 3 tysiące złotych na promowanie swojej działalności wśród młodzieży i zachęcanie młodych ludzi do wstępowania w jej szeregi. 

Pozostali laureaci akcji to:

  • Natalia Twardowska, nauczycielka z Rawicza, która pieniądze przeznaczy na kupno sprzętu do gier ulicznych oraz wycieczki po okolicy dla dzieci, by odciągnąć je od komputerów i smartfonów.
  • Twórcy Współdzielni ze Środy Wielkopolskiej - miasteczka kontenerowego wolnego od przemocy i alkoholu, w którym organizowane są wydarzenia kulturalne.
  • OSP Bielsk na zakup fantoma szkoleniowego wraz z defibrylatorem do nauki udzielania pierwszej pomocy.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy