Reklama

Oni już działają. Koncert kolęd będzie nagrywany wieczorem [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Oni już działają. Koncert kolęd będzie nagrywany wieczorem [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Trwa próba generalna, z udziałem kamer telewizyjnych w bazylice na Świętej Górze. Dziś o godz. 18.00 będzie tam nagrywany "zamknięty" Koncert Kolęd (na zaproszenia), który będzie można obejrzeć w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, o godz. 15.15, w programie 2 TVP. Wydarzenie nagrywane jest z udziałem gwiazd, jakie zaprosiła Stanisława Celińska.

Będą między innymi Teresa Lipowska, Tomasz Karolak i Wojciech Wysocki. Nie mogło zabraknąć też dzieci z chóru „Zaczarowana melodia”, jaki działa pod kierownictwem Ewy Kuśnierek przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Reżyserem jest Konrad Smuga.

Obecnie w bazylice panuje chaos, artystyczny bałagan, jest głośno, rozbrzmiewają kolędy. Nie można tam wejść. Przy nagraniu koncertu pracują "ludzie producenta": artyści (także lokalni, oprócz dzieci z chóru jest też Wojciech Czemplik z zespołem), 10 kamer i ekipa operatorów, dźwiękowców, charakteryzatorów, wizażystów, złożona z ponad 100 ludzi. W bazylice rozlega się głos reżysera, o mury odbija się melodia kolęd i pastorałek, które śpiewają dzieci i inni goście Stanisławy Celińskiej. Zmienia się oświetlenie, słychać akompaniament  skrzypiec, gitary, klawiszy.

Dlaczego akurat kościół filipinów na Świętej Górze został wybrany do nagrania ogólnopolskiego koncertu?

- Pani Stanisława Celińska obiecała mi, że tutaj jest piękny klimat, że to piękne miejsce. Przyjechałem, obejrzałem i przyznałem jej rację. Zgadzam się z nią, miejsce jest fantastyczne. Mam nadzieję, że będzie też świetna atmosfera podczas nagrania koncertu głównego - mówi reżyser koncertu Konrad Smuga.

- Cieszymy się, że Polska będzie mogła zobaczyć nasz kościół, który jest wciąż mało znany. Nie pierwszy raz bazylika jest pokazywana w telewizji, ale szczególnie ważne jest to w tym klimacie świątecznym, kiedy rodziny będą się gromadzić przy stołach i przy okazji będą mogły spotkać się z nami także przez ten koncert - przyznał ks. Marek Dudek ojciec superior kongregacji oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE