Reklama

Odsłonięto kolejną tablicę z nazwiskami bohaterów

Opublikowano: czw, 14 lis 2019 16:18
Autor:

Odsłonięto kolejną tablicę z nazwiskami bohaterów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Aby mieszkańcy licznie mogli przybyć na uroczystości, w tym roku Święto Niepodległości w gminie Pępowo obchodzono w niedzielę, w przeddzień 11 listopada.

 

Po mszy świętej, zgromadzeni przeszli wraz z pocztami sztandarowymi pod pomnik z 224 nazwiskami powstańców wielkopolskich, które zamocowano na kamiennej tablicy na cokole pomnika przy kościele. W tym miejscu zamontowano i odsłonięto bowiem kolejną tablicę z nazwiskami 41 powstańców, których identyfikacji dokonał Bogusław Janik. Wśród nowo zidentyfikowanych osób są miedzy innymi: Stanisław Andrzejewski z Babkowic – w latach II wojny światowej więziony w Auschwitz; Jan Stróżyński ze Skoraszewic – rozstrzelany przez Niemców na poznańskiej Cytadeli oraz Stefan Kuczyński ze Smolic, który sprawował opiekę nad pępowskim szpitalikiem.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali ośrodka kultury. Mieszkańców zaproszono na galę operetkową, w wykonaniu solistów scen poznańskich oraz na wystawę o powstaniu wielkopolskim. Taką lekcję historii przygotował Marcin Nowakowski z Poznania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE