Reklama

Nowy sprzęt zawsze się przyda

Opublikowano:
Autor:

Nowy sprzęt zawsze się przyda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Strażacy-ochotnicy z 8 jednostek z gminy Gostyń odebrali nowy sprzęt ratowniczy. Przekazanie odbyło się 11 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Goli.

Do jednostek trafiły detektory wielogazowe, bosaki dialektyczne, latarki akumulatorowe, piły ratownicze – i wiele innych potrzebnych w pracy strażaków ochotników sprzętów. Odebrali je strażacy z: OSP Gola, OSP Kosowo, OSP Kunowo, OSP Daleszyn, OSP Gostyń, OSP Stary Gostyń, OPS Czachorowo. Zakupione narzędzia poprawią siłę bojową jednostek OSP podczas działań ratowniczych, czy innych zadań wykonywanych podczas usuwania skutków anomalii pogodowych.

Narzędzia za największą kwotę (o łącznej wartości 47 897 zł) odebrali ochotnicy z Kosowa. Przy udzielaniu pomocy w zdarzeniach drogowych będzie im pomagał zestaw lekki do ratownictwa drogowego firmy LUKAS (pompa dwustopniowa, rozpierak i nożyce do obcinania pedałów hamulcowych), dostali też detektor wielogazowy, bosak dielektryczny, latarkę akumulatorową, pokrowce na ostre krawędzie oraz piłę ratowniczą do szyb klejonych.

- Sprzętu w remizach nigdy nie jest zbyt dużo, a tym bardziej przy ratowaniu dobytku i ludzi. Nigdy nie wiemy, co będzie potrzebne, każda akcja wygląda inaczej. Nie narzekamy, że nie mamy, ale każda drobna część zawsze się przyda. Sprzęt do ratownictwa drogowego był nam szczególnie potrzebny, dlatego że mieliśmy pożyczony z jednostki z Piasków i do końca roku musieliśmy go oddać - mówi Roman Danielczyk, prezes jednostki OSP w Kosowie.

Zakupy możliwe były dzięki dofinansowaniu z ministerstwa sprawiedliwości. Gmina Gostyń podpisała umowę 27 września. Zgodnie z ustaleniami realizacja zadania była prowadzona w październiku i listopadzie. Łącznie na zakupy wymienionego sprzętu wydano 83 415 zł, w tym 82 580 zł to dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości i 834,50 zł to wkład samorządu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE