Reklama

Nowe, interaktywne prezenty pod choinkę za 100 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Nowe, interaktywne prezenty pod choinkę  za 100 tysięcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych gminy Gostyń pojawiło się 13 nowych monitorów interaktywnych. Jako urządzenia multimedialne, pozwolą one nauczycielom na prowadzenie ciekawych zajęć, łączących ze sobą elementy zabawy i nauki przy angażowaniu do współdziałania dzieci. Zakup 13 urządzeń kosztował ponad 100 tys. zł.

Monitory interaktywne to swego rodzaju wyświetlacze wyposażone w możliwość ich obsługi dotykiem, mają wbudowane także głośnik. Dzięki temu nauczyciel ma możliwość odtwarzania treści oraz dźwięku, za pomocą dotyku można obsługiwać system operacyjny, a także aplikacje przeznaczone dla ekranów dotykowych. Podczas zajęć przy wykorzystaniu monitora można na bieżącą nanosić notatki, jak na tradycyjnej tablicy. Można też edytować obrazy pobrane z sieci, wykorzystywać materiały wideo, a także przygotowywać scenariusze lekcji z wykorzystaniem multimediów, w które zaangażowane są dzieci.

Każdy z zakupionych przez przedszkola i szkoły monitorów wyposażony jest w dwa zestawy gier edukacyjnych. Nowe pomoce dydaktyczne pojawią się w 4 przedszkolach miejskich: w Przedszkolu Miejskim nr 1, nr 4, nr 5 oraz nr 7, a także w szkołach podstawowych: gostyńskiej „Jedynce”, „Dwójce”, „Trójce” i „Piątce”. Poza tym trafią do uczniów „podstawówek” w Kunowie, Goli, Daleszynie, Sikorzynie oraz w Siemowie.

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, który trafił do miejskich placówek oświatowych to również tablice interaktywne. Już w ubiegłym roku 3 gostyńskie przedszkola oraz Środowiskowy Dom Samopomocy wyposażone zostały w tzw. „Magiczne dywany”. To interaktywna forma zabawy dla najmłodszych. „Magiczny dywan” to po prostu projektor, komputer, moduł interaktywny i zestaw czujników ruchu, za pomocą których na podłodze wyświetlane są różnego rodzaju gry i zabawy. W „Magiczny dywan” w tym roku wyposażony został także zmodernizowany już Dzienny Dom Senior+, który służy w zajęciach terapeutycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE