Reklama

Nowa radna będzie uczyła koleżanki i kolegów gwary?

Opublikowano: sob, 2 lis 2019 16:44
Autor:

Nowa radna będzie uczyła koleżanki i kolegów gwary? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Czwartek, 31 października był pierwszym dniem „urzędowania” dla nowej radnej Rady Powiatu Gostyńskiego, Patrycji Andrzejewskiej. Odbyła się wtedy XI sesja rady powiatu w trakcie której 23-latka z Grabianowa, obejmująca mandat w drodze wstąpienia po byłej radnej Sylwii Maćkowiak, złożyła ślubowanie. Jak zdradziła, czuła jeszcze niewielki stres podczas wypowiadania słów roty.

 - Ale myślę, że z czasem przyzwyczaję się do nowej funkcji i będzie dobrze - mówi najmłodsza osoba w gronie rajców powiatowych.

Członkini klubu Prawa i Sprawiedliwości zajęła po swojej poprzednicy miejsca w komisjach: budżetu, inwestycji i rozwoju gospodarczego oraz rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska. Patrycja Andrzejewska przyznała, że „musi wejść w temat” i na obecną chwilę kwestie podejmowane na sesji były „dla mnie obce”, dlatego w głosowaniach wstrzymała się od zajmowania stanowiska.

Mieszkanka Grabianowa, która objęła mandat w niespotykanych dotąd w historii gostyńskiej rady powiatowej okolicznościach, będzie musiała pogodzić swoje obowiązki ze stażem odbywanym w firmie Kraft Heinz Pudliszki. Ponadto po uzyskaniu licencjatu z ekonomii kontynuuje naukę na studiach magisterskich. 

W przeszłości była mocno zaangażowana w propagowanie gwary wielkopolskiej dzięki występom w  krobskiej Grupie teatralnej „Na Fali” oraz na forum młodzieżowym podejmowała temat sprzeciwu wobec budowy kopalni w naszym regionie. Zapytana, czy ma zamiar uczyć koleżanki i kolegów radnych mówienia gwarą odpowiada z uśmiechem:

- Możemy spróbować. Myślę, że będzie to ciekawe przedsięwzięcie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE