Reklama

Niech wam się nie wydaje, że jesteście mistrzami świata. Dużo pokory i praca dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Niech wam się nie wydaje, że jesteście mistrzami świata. Dużo pokory i praca dla mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Status quo - to określenie najlepiej obrazuje sytuację, jaka wykształciła się we właśnie zaczynającej swoje prace Radzie Miejskiej w Poniecu VIII kadencji. Jeżeli chodzi o skład osobowy tamtejszego ciała uchwałodawczego, niewiele zmieniło się w stosunku do poprzednich czterech lat. Jedyną nową twarzą jest radna Paulina Zielińska, która dosłownie zajęła miejsce radnego Andrzej Zielińskiego.

Zgodnie z przepisami na sesji inaugurującej prace ponieckiej rady miejskiej należało wybrać jej poszczególne organy: prezydium i komisje. Również tutaj "wszystko jest po staremu". Szczególnie dobrze widać to na przykładzie wspomnianego prezydium, do którego, podobnie jak w minionej kadencji weszli: Jerzy Kusz, wybrany na przewodniczącego oraz Aneta Wrotyńska i Dariusz Kieliś jako zastępcy. Za jedyne novum można uznać pojawienie się komisji skarg, wniosków i petycji, którą zgodnie z przepisami musi powołać każda rada miejska czy gminy.

Najważniejszym momentem pierwszej sesji, oprócz wyborów było ślubowanie złożone przez radnych oraz burmistrz Jacka Widyńskiego. Włodarz podziękował przede wszystkim tym, którzy na kolejną kadencję wybrali do rządzenia osoby z jego listy wyborczej.

– To świadczy o tym, że zostaliśmy wybrani jako komitet „Nasza Gmina Poniec” do dalszego rozwijania, kierowania gminą. (...) Chciałem mieszkańcom podziękować, a zarazem przekonać, że to, co mieliśmy w naszym programie (...) będziemy realizowali w ciągu najbliższych 5 lat. Ta poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko – powiedział J. Widyński.

Burmistrz w swojej mowie inauguracyjnej odniósł się także do współpracy z innymi samorządami. Podkreślał, że wszystko nadal będzie odbywało się na zasadach partnerskich, jednak na pierwszym miejsce stoi interes mieszkańców gminy Poniec.

Jesteśmy gminą, która nie obraża się na inne samorządy, mam tutaj na uwadze samorząd powiatu. Jesteśmy gotowi do współpracy, ale to, co żeśmy złożyli w ślubowaniu, (...) działać zgodnie z prawem, dla dobra mieszkańców naszej gminy. (...) Żeby było coraz lepiej i lepiej nam się żyło – dodał J. Widyński.

Na koniec głos zabrał jeszcze nowy-stary przewodniczący rady miejskiej, w swoich słowach kładąc nacisk na działania radnych na rzecz tych, którzy obdarzyli ich zaufaniem podczas wyborów.

– Będziemy się starać nie zawieść tego mandatu. (...) Niech wam się nie wydaje, że jesteście mistrzami świata. Dużo pokory przede wszystkim i spotykajmy się, słuchajmy, co ludzie mówią, bo pracujemy dla dobra wszystkich – mówił Jerzy Kusz.

Rada Miejska w Poniecu VIII kadencji
Prezydium:
Jerzy Kusz – przewodniczący rady
Aneta Wrotyńska – zastępca przewodniczącego rady
Dariusz Kieliś – zastępca przewodniczącego rady

Komisja Rewizyjna:
Łucja Markowska - przewodnicząca
Paulina Zielińska - zastępca przewodniczącej
Barbara Mendyka - członek
Ryszard Sikorski - członek
Zdzisław Zdęga - członek

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Tadeusz Twardy - przewodniczący
Barbara Mendyka - zastępca przewodniczącego
Krzysztof Matecki - członek
Ryszard Sikorski - członek
Zdzisław Zdęga - członek

Komisja Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Budżetu i Rolnictwa:
Stanisław Machowski - przewodniczący
Marcin Stróżyński - zastępca przewodniczącego
Dariusz Kieliś - członek
Jerzy Kusz - członek
Mariusz Nowak - członek

Komisja Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Obywatelskich:
Piotr Jańczak - przewodniczący
Ewa Kończak - zastępca przewodniczącego
Krzysztof Matecki - członek
Aneta Wrotyńska - członek 
Paulina Zielińska - członek
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE