Reklama

Nie wszystkie kina ruszają. Jak jest w kinie w Gostyniu?

Opublikowano: 9 lutego 2021 13:54
Autor: Agata Fajczyk | Zdjęcie: Agata Fajczyk

W gostyńskim kinie ruszyła przedsprzedaż biletów | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Już ruszyła przedsprzedaż biletów

Reklama

Rząd łagodzi kolejne restrykcje. Zgodnie z decyzją premiera kina mogą otworzyć się dla widzów od 12 lutego. Dwa obiekty w powiecie gostyńskim: Pod Kopułą w Gostyniu i Szarotka w Krobi zaplanowały już seanse. 

Mimo zluzowania obostrzeń nieczynne mają pozostać kina sieci Helios. Sceptycznie do kwestii otwarcia podchodzą  równie duże sieci Cinema City i Multikino.

Od piątku otwarte zostaną kina, teatry, filharmonie i opery. Na konferencji prasowej 5 lutego premier Mateusz Morawiecki informował, że właściciele otwartych instytucji czy obiektów będą mogli przeznaczyć dla gości maksymalnie połowę dostępnych w nich miejsc. Podobnie będzie w kinie.

- Otwieramy do 12 lutego kina, teatry i filharmonię przy założeniu 50 procent wypełnienia widowni z maseczkami i brak konsumpcji - poinformował Piotr Gliński.

Minister kultury dodał, że jest to otwarcie warunkowe, na dwa tygodnie, w reżimie sanitarnym. Podczas spektakli obowiązkowe będzie noszenie maseczek.

Mimo możliwości otwarcia się, nie wszystkie kina planują wznowienie działalności 12 lutego. Sieć Helios wydała oświadczenie w tej sprawie, która postanowiła nie otwierać swoich placówek 12 lutego.

- Sieć kin Helios nie otworzy swoich obiektów w połowie lutego 2021 r., pomimo rządowej decyzji o takiej możliwości. Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania repertuaru i rozmów z dystrybutorami filmowymi, a następnie promocji wprowadzanych na ekrany tytułów, a na to potrzeba minimum około czterech tygodni (...) - czytamy.

Sceptyczne wobec wznowienia działalności są również Cinema City i Multikino

Na stronie internetowej Cinema City pojawiło się po konferencji oświadczenie, z którego wynika, że otwarcie kin popularnej sieciówki w piątek stoi pod znakiem zapytania:

 - Decyzja Cinema City o ponownym otwarciu naszych placówek wymaga głębszej analizy i szczegółowego zapoznania się z nowymi wytycznymi Rządu odnośnie wyznaczonego reżimu sanitarnego. Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej, to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin. O ewentualnym otwarciu naszych placówek poinformujemy od razu po podjęciu takiej decyzji - poinformowano.

Multikino - jedna z największych sieci w Polsce na swoim fanpage'u wypowiedziała się mniej więcej w tym samym tonie. Podkreśla, że „kino w przeciwieństwie do innych branż nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia”. 

- Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji. Warunkowość otwarcia kin może jeszcze bardziej utrudnić decyzje odnośnie wprowadzenia nowych filmów w tak krótkim terminie oraz możliwego otwarcia kin - napisano.

Obiekty, funkcjonujące w powiecie gostyńskim otwierają się 12 lutego.

- Wracamy! - zachęcają mieszkańców do zaplanowania wolnego czasu na najbliższy weekend tak, żeby wpaść na film.

GOSTYŃ

Kino „Pod Kopułą” ma dla widzów trzy seanse:

Jako pierwsza animacja „O czym marzą zwierzęta” (g. 16.00) - tutaj zmiana w repertuarze w porównaniu z wczorajszymi informacjami. Poza tym „Jak zostać gwiazdą” (godz. 18.00) (krótko grany jesienią 2020) i przedpremierowy pokaz „Palm Springs” (godz. 20.30).

- Dużą część naszego repertuaru będą stanowiły polskie filmy, bo takie też są wymogi Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.

We wtorek, 9 lutego ruszyła przedsprzedaż biletów.  

KROBIA

Kino Szarotka w Krobi również otwiera drzwi dla widzów i zaprasza bardzo serdecznie od 12 do 15 lutego:

godz. 15.30 - "Magiczne muzeum" - animacja/komedia
godz. 17:30 - "Wierzę w ciebie" - dramat muzyczny
godz. 20:00 - "Palm Springs" - komedia 

Szczegółowe informacje na temat filmów, ceny biletów i repertuar znajdziecie na stronie kinoszarotka.pl

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.