Reklama

Nie narzekajmy, liczba głosów i tak jest szalona!

Opublikowano:
Autor:

Nie narzekajmy, liczba głosów i tak jest szalona! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Mnóstwo dobrej zabawy, emocji i niesamowity wynik. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Borku dzielnie walczyła o I miejsce w projekcie „Naucz się z nami budować roboty”, koordynowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Borecka szkoła w rankingu szła „łeb w łeb” z placówką ze Skórzewa.

- Nie udało się zająć pierwszego miejsca, ale nie narzekajmy. Drugie też jest fajne. Liczba głosów i tak jest szalona - komentuje Władysław Hałas, dyrektor ZSP w Borku. Placówka dostała 19 013 głosów.

Finisz był niesamowity. Od dwóch dni emocje sięgały zenitu. Borecką szkołę - od początku lidera w rankingu - dogoniła placówka ze Skórzewa (pow. poznański, gm. Dopiewo). Ale tutaj nie chodziło tylko o zwycięstwo, ale też o szczerą satysfakcję i solidarność.

- Wspaniałą sprawą jest pokazać, że potrafimy razem czegoś dokonać, że potrafimy razem działać jako szkoła, gmina a nawet powiat. Nie chcemy nikomu odbierać głosów, nie chcemy kłótni i obrażania się na siebie. Naszym zamiarem było pokazanie, że też możemy razem zrobić więcej - zapewniał dyrektor Władysław Hałas, zachęcając mieszkańców do głosowania.
 

Przez dwie noce zaangażowani w udział w projekcie nie spali na sto procent. Adrenalina podskoczyła w czwartek, kiedy w rankingu szkół do Borku zbliżyła się szkoła ze Skórzewa. Każdy uczeń, rodzic w napięciu śledził listę głosowania, dzieci zastanawiały się, co jeszcze można zrobić. Walka ze szkołą w Skórzewie była fair play i jednocześnie bardzo fascynująca. Tam - podobnie, jak w powiecie gostyńskim - agitacja była na najwyższym poziomie, społeczność się solidarnie zmobilizowała i głosowała. „Odbili” od Borku na kilka godzin przed zakończeniem . I udało im się, za co duży „szacun” i gratulacje. A jeden z mieszkańców wioski już po wszystkim odezwał się do dyrekcji szkoły w Borku.

- Szczere gratulacje i podziękowania za ponad tydzień emocji, jakie my rodzice i społeczność Skórzewa przeżywaliśmy w rywalizacji o top 1. Emocje były niesamowite. Takie akcje pokazują, jak wspaniale nawet mniejsze społeczności potrafią się zmobilizować. Myślę że mogę to powiedzieć w imieniu całej naszej wsi - napisał Sławomir Glapa, mieszkaniec Skórzewa.
 

Teraz, kiedy już głosowanie zakończono, wiemy, że uczniowie z Borku nie wypadli z pierwszej trzynastki. Na pewno otrzymają kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki. W skład każdego z zestawów wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów. Dyrektor, pracownicy oraz boreckie środowisko wszystkim głosującym są bardzo wdzięczni za każdy głos.

- Byliście wspaniali! Takiej mobilizacji i takiego zaangażowania dawno nie widziałem. Gratuluję wszystkim szkołom, a zwłaszcza tym na pierwszych 13 miejscach. W szczególny sposób gratuluję i dziękuję szkole ze Skórzewa za walkę o pierwsze miejsce. Walka była emocjonująca. Choć każdy z nas właściwie był pewny miejsca wśród najlepszej 13, to bawiliśmy się do końca - mówi dyrektor Hałas.

Społeczność szkoły, w przyszłym roku, obiecuje wsparcie dla innej placówki z powiatu gostyńskiego, która po pierwszych głosowaniach będzie najwyżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE